„Děčín hrál výborně. Měl vysokou úspěšnost střelby. Hráči soupeře potvrdili svoji kvalitu,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.
Ten vidí jeden z důvodů porážky v tom, že Jones a Smith zaostávají za svými výkony. „Naši dva Američané na perimetru se už druhý zápas za sebou trápí. Nehrají dobře v útoku a pak ani v obraně. Na naší hře to je hodně vidět,“ přiznal.

Přestože se téměř celý zápas rozčiloval a nelíbili se mu některé verdikty rozhodčích, nakonec na tváři trenér Děčína Pavel Budínský vykouzlil úsměv. Jak by také ne, když hosté v Kmochově města slavili výhru.

„Chci pogratulovat svým hráčům k dobrému výkonu a také děkuji pěti našim věrným fanouškům, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru,“ konstatoval Budínský, který ale i přes porážku uznal kvality soupeře.

„Ke Kolínu máme respekt. Víme, že umí zahrát na papírově lepší soupeře, když doma hodně potrápil Nymburk, zahrál dobře v Prostějově. Čekal jsem těžké utkání obzvlášť po tom, co prohrál s Ostravou,“ podotkl. „Začali jsme famózně, vedli jsme 15:2, vypadalo to, že to bude snadné utkání. Pak přišel Pavlík, dal nám trojku, dostali jsme další koše a přestali hrát to, co jsme chtěli. Najednou to bylo o bod a zápas byl otevřený. Potom jsme si řekli, že musíme změnit některé situace, hrát jinak. To se podařilo. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kdy nás podržel Fenderson, který dal důležité koše. Když jsme se dostali na dvouciferné vedení, bylo vidět, že bychom to utkání měli udržet až do koce. Závěr už byl jen korekce skóre. Jsem moc rád, že jsme vyhráli,“ uzavřel Pavel Budínský.