„Ano, začátek jsme měli trošku vlažnější. Hráči si mysleli asi, že to půjde samo, když viděli, že Brno má dost zraněných hráčů,“ narážel kolínský kouč Predrag Benáček na dva fakty.

Zaprvé na to, že Brno mělo k dispozici úzký kádr, a pak především na to, že jeho svěřenci úvod absolutně podcenili. A navíc se jim nedařilo. Ani střelba, obrana, doskoky. Skoro nic.

„My jsme na zaváhání Kolína dobře reagovali. Sice jsme přijeli v okleštěné sestavě, ale více jak polovinu zápasu jsme dokázali plnit naší taktiku. Ale bylo jen otázkou času, jak dlouho to vydržíme,“ přiznal po zápase nový trenér Brna, který byl mimochodem kdysi i svěřencem kolínského kouče Benáčka, Josef Jelínek, že čekal, že jeho svěřenci nedokáží Kolínu vzdorovat po celý zápas.

Jak už bylo předesláno, Brno nedokázalo svůj náskok udržet. Kolín se během krátké doby na konci třetí čtvrtiny dotáhl, šel do vedení a už ho nepustil. Předvedl parádní obrat a zkušeně si pak zápas pohlídal.

„Ale museli jsme se hodně nadřít. Protože nám ten začátek opravdu nevyšel. A museli jsme dotahovat. Ale druhý poločas byl z naší strany už dost dobrý. Dovolili jsme Brnu dát jen 27 bodů,“ upozorňoval Benáček na obrovské zlepšení hry Kolína v druhé půlce.

„Nejenže jsme se ale zlepšili, ale Brno taky odešlo fyzicky. Vždyť točili opravdu jen málo hráčům,“ dodal Benáček.

Jeho protějšek se zabýval otázkou ztracení náskoku více. „Kolín dokázal v druhém poločase vytvářet větší tlak na naše rozehrávače. Mužstvo se vystresovalo. Pak přišlo pět lehkých košů pro Kolín, náš náskok byl pryč a byli jsme pod tlakem. Nejen kolínských hráčů, ale i diváků. Soupeř se dostal takříkajíc na koně. A v závěru si vedení pohlídal trefami z perimetru,“ narážel brněnský trenér Josef Jelínek na fakt, kdy Roman Zachrla a Terry Smith uzemnili svými trojkami jakékoliv naděje Brna na vrácení do hry a bojování o výsledek.

Roman Zachrla nejenže v závěru vsítil důležitou trojku, ale stál i u obratu ve třetí části utkání. Byl to on, kdo nastartoval Kolín. Kdo zapnul motor. Trefil trojku, a pak ještě podpořil své spoluhráče dvojkovým pokusem. Z devítibodové šňůry, která znamenala dotažení brněnského náskoku, si připsal pět bodů právě on. Celkově jich v utkání zaznamenal 16 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

„Měli jsme štěstí, že se dneska Romanu Zachrlovi dařilo. Že měl svůj den. To on nás nastartoval. Takhle se mu daří jen čtyřikrát, pětkrát v sezoně. Nemá takhle výborných dnů hodně a dneska ho měl. Můžeme tomu děkovat,“ řekl na adresu křídla Zachrly šéf kolínské lavičky Predrag Benáček.

(Tereza Hölzlová)