„Bylo to pro nás hodně důležité utkání a jsem rád, že jsme ho zvládli,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Sodoma. „Věděli jsme, jak je zápas pro oba soupeře důležitý, proto mě mrzí, že jsme ho nezvládli. Tímto gratuluju Kolínu k vítězství,“ připojil se trenér Ústí Luther Jones. „Taky mě zklamali hráči, kteří moc nehrajou. Představoval jsem si od nich lepší výkon,“ dodal.

A věděl o čem mluví. V některých pasážích to vypadalo, že do Kolína přijel tým z amatérské ligy. „Jak můžou hrát ligu, vždyť neumí ani driblovat,“ kroutil na tribuně hlavou fanoušek Pavel Pátek.

Kolín se od začátku do svého slabého soupeře zakousl a postupně si vypracoval dostatečný náskok. V jednu chvíli byl dokonce sedmadvacetibodový. Velkou zásluhu na tom měl zejména Jiří Šebek. Nejlepší hráč zápasu zaznamenal celkem 25 bodů.

V závěru sice Kolín polevil, důležitou výhru ale nakonec udržel. „V prvním poločase jsme předváděli obranu, kterou jsme si řekli. Ale pod dojmem vysokého vedení jsme se uspokojili a ve čtvrté čtvrtině jsme zahráli naprosto katastrofálně,“ přiznal Sodoma.

Ten už mohl proti Ústí představit novou posilu, nigerijského pivota, ale seděl v civilu pouze na lavičce. „Den před zápasem si udělal výron v kotníku. V sobotu už snad bude připravený,“ podotkl Sodoma.