O akci byl mezi dětmi velký zájem. Do haly jich dorazilo asi 120. Kluci a holky měli šanci zahrát si zápas se svými vzory. Stačila drobnost, být mezi 12 vylosovanými.

Po chvilce napětí se na lavičkách začaly formovat dva týmy. Sami hráči si vylosovali své malé spoluhráče. Vše bylo připraveno, utkání mohlo začít. Nechyběl hlasatel a samozřejmě ani rozhodčí. Této zodpovědné úlohy se ujal Standa Zuzák. Jak se sám přiznal, s píšťalkou už nějaké zkušenosti má. I toto střetnutí s přehledem zvládl a nic ho nezaskočilo.

Základní pětku světlých vede Roman Marko s Roderickem Plattem, na druhou stranu se staví Honza Pavlík, David Machač a jejich tři spolubojovníci. Utkání má hned od začátku náboj, je o co hrát. Přestože se všichni snaží, koš padne jen jeden. První poločas končí vedením tmavých (2:0). Do druhé půle jdou všichni s jasným cílem: bílý tým musí vyrovnat. To se podařilo a po chvíli šel i do vedení (4:2). Tmaví ale nenechali nic náhodě, brzy srovnali na (4:4). A bylo to tu zase, drama, na které je už hala Spojů zvyklá!

Do konce zápasu zbývá 17,7 vteřin, David Machač si bere oddechový čas. Oba týmy vysílají do rozhodujících momentů zápasu ty nejmenší. Ani rozhodčího nepřekvapilo, že se na palubovce objevuje 6 hráčů z každého týmu. Přestože tmavý tým ještě zaútočí, koš už nepadne.

O vítězi rozhoduje rozstřel, ten s přehledem vyhrává družstvo tmavých, které se tak stává vítězem velkého zápasu.
Pak už hráči mají připravené pro všechny děti soutěže na stanovištích. Kluci a holky se snaží překonat skvělého gólmana ve florbalové brance v podání Romana Zachrly. Odměny úspěšným střelcům rozdává David Machač.

Velké souboje se odehrávají i u fotbalové brány, kterou na střídačku hájí Kuba Němeček a Pavel Hemmy. Roderick Platt a Roman Marko řídí soutěže u basketbalového koše. Standa Zuzák má pro děti připravený slalom. Hned vedle je překážková dráha Michala Hubálka a Terryho Smithe. Nechybí Honza Pavlík a Brad Jones s velkým medvědem, do jehož tlamy se děti trefují.

Čas vyhrazený soutěžím rychle uteče, ale na děti čeká ještě jedna výzva. Přetahování lanem s celým A-týmem. Všechny děti na jedné straně, hráči na druhé. Je nutné podotknout, že na tuto disciplínu se hráči poctivě připravovali. Absolvovali totiž několik speciálních tréninků v posilovně. Ale ani to nepomohlo. Vyhrávají děti!

(Jana Kubartová)