Nymburk - Kolín 102:45

Naděje Kolína zhasly už na samém začátku. Nymburk byl ve všech herních činnostech lepší a svého soupeře doslova rozdrtil.

Kolín sice ve 39. vteřině utkání vedl po faulu Bendy a dvou proměněných trestných hodech McCoye 2:0, to bylo ale z jeho strany vše. Nymburk pak šňůrou 17:0, kterou v 7. minutě zakončil trojkou Monty Mack, ukázal Kolínu, že nemá v Nymburce nárok.

Celý zápas skóre jenom narůstalo. 13. minuta - o 21 bodů, 16. minuta - o 30 bodů, 24. minuta - o 41 bodů, 33. minuta - o 50 bodů, 35. minuta - o 57 bodů - 95:38. To bylo nejvyšší vedení Nymburka a takový byl rozdíl mezi oběma týmy i na konci utkání. Pro diváky atraktivní stovku pokořil z trestného hodu osm vteřin před koncem Pavel Beneš.

Velice výstižně charakterizoval utkání kolínský trenér Miroslav Sodoma. "Chvílemi jsem si připadal jak na smečařské soutěži," hlesl po utkání. Narážel tak na osm úspěšných smečí Nymburka. Nejvíce v nich dominoval Blake Schilb. Postaral se o čtyři z nich. Zvláště ta s otočkou a zády ke koši by jistě uspěla na All Star Game…

Body: Mack 18, Chán 15, Benda 15, Schilb 13, Nečas 11, Sokolovský 8, Křemen 8, Beneš 7, Lee 7 - Schifino 11, Šebek 7, Kiršbaum 6, Velenský 4, Vorlíček 4, McCoy 4, Sucharda 2, Harrison 2, Řeřábek 2 Vrchota 2, Dostál 1. Trojky: 22/6 - 16/2. Dvojky: 53/39 - 51/16. TH: 8/6 - 12/7. Doskoky: 43:31. Chyby: 15:10. Rozhodčí: Volejník, Vrážel, Kurz. Diváci: 550. Čtvrtiny: 23:8, 38:19, 23:8, 18:10.