Jiří Novotný působil poslední tři sezony v Pardubicích. V minulém ročníku Mattoni NBL odehrál v průměru 26,7 minut za zápas a zaznamenal v jednom utkání průměrně 11 bodů a 2,8 doskoků. Z celkového počtu 230 střel za dva body byl úspěšný ve 124 pokusech (53,9%). V tříbodové střelbě dosáhl úspěšnosti 35,4%, když proměnil 85 z 240 střel.

V sezoně 2006/2007 dosáhl průměru 12,8 bodů a 3,2 doskoků na utkání. O rok dříve to bylo 16,9 bodů a 5,1 doskoků.

Jiří Novotný hrál v Mattoni NBL v letech 1998 – 2000 za USK Praha a v sezonách 2000 – 2005 za Nymburk. Ve své kariéře získal tři mistrovské tituly. První s USK v sezoně 1999/2000 a další dva přidal v době svého působení v Nymburce.

Tři sezony jste odehrál v Pardubicích, jak je hodnotíte?

Hrozně rád vzpomínám na působení pod Standou Petrem. To bylo dva a půl roku, kdy se hrál velice pěkný basket, divácky atraktivní, chodilo na nás hodně lidí. V té druhé sezoně jsme měli návštěvnost přes tři tisíce diváků. Bylo to po přestěhování do ČEZ Arény, kde je prostředí pro lidi hodně příjemné. Rád vzpomínám na tuto dobu, hodnotím ji velice kladně. Poslední půl rok pod trenérem Vojtkem za moc pozitivní neberu a zase až tak dobře na to vzpomínat nebudu. Většinu času v Pardubicích jsem ale byl velice spokojený.

Přestoupil jste do Kolína. Proč jste se tak rozhodl? Měl jste i jiné nabídky?

Hned po skončení sezony jsem měl několik nabídek. Nicméně Pardubice o mě projevily zájem, abych zůstal. Trvalo to ale více než měsíc a neustále se ta doba prodlužovala a zájem opadl. Ze dne na den to bylo jinak. Musel jsem to nějakým způsobem řešit. Přišla nabídka z Kolína. Měl jsem i další nabídky, jak z domácí soutěže, tak i ze zahraničí. S přítelkyní, která hraje 1.ligu ve volejbale, jsem chtěl jít do Holandska. Ale čekalo se, trenér byl zrovna v USA, řešili tam příchody jiných hráčů, takže bych ještě musel týden dva čekat. Byla už půlka července a čekat se mi už více nechtělo. Rozhodl jsem se jednat dál s Kolínem. Jednání bylo velice seriózní a rychlé. Během třech čtyřech dnů jsme se dohodli.

V Kolíně se proti minulé sezoně hodně změnil kádr. Co říkáte složení týmu?

Situaci jsem sledoval. Věděl jsem, kdo tady bude působit. Věděl jsem, že trenérem bude Predrag Benáček. Postupně jsem sledoval i posily. Bylo jasné, že Kolín má o dost větší ambice než v loňském roce. Složení družstva tomu odpovídá. Myslím si, že se tady sešla dobrá parta kluků a kvalitní trenér. Všichni věříme ve splnění cíle a tím je postup do play-off.

V Kolíně jste druhý týden, jak se vám tady líbí?

Postupně se rozkoukávám. Je to nové prostředí. Ale jsou tady příjemní lidé a cítím se tady dobře.

Jak jste trávil volno od konce sezony do začátku přípravy?

V červnu jsem byl tři týdny v Lázních Bohdaneč. Potom jsem byl většinu času na chalupě v Lázních Bělohrad. Poslední dva tři týdny jsem se už připravoval na sezonu. Jinak jsem léto trávil odpočinkově, chodil jsem na ryby.

Jaké jsou vaše koníčky?

Když mi to vyjde, rád chodím do kina a do divadla. Hrozně rád rybařím. Hodně čtu a v létě hraju tenis. Sleduju hokej, NHL i domácí ligu.

V kolika letech a kde jste začínal s basketbalem?

Začínal jsem v osmi letech. Trenér Postránecký mě vedl deset let až do chlapů. Bylo to v TJ Vyšehrad nebo Slovan Bohnice, přesně si to už nepamatuju.

Jana Kubartová