Basketbalisté Geofinu Nový Jičín v 5. kole Mattoni NBL opět využili domácí prostředí a dokazují, že před vlastním publikem budou body rozdávat neradi.

Kolínští basketbalisté se poprvé trefili až ve 4. minutě za stavu 11:0 pro domácí. Bylo všem jasné, že o vítězi je rozhodnuto, čekalo se jen na výše konečného rozdílu ve skóre.

Geofin Nový Jičín – BC Kolín 85:69 (28:10, 47:25, 66:43)

Body: Šarovič 19, Postell 17, Ubilla 15, Reinberger 11, Hájek 9, Gavlák 8, Pelikán 6 – Brown 20, Rogers 17, Pavlík 11, Novotný 8, Kiršbaum 5, Mihailovič a Machač 4. Fauly: 13:16. TH: 16/17:13/15. Trojky: 9:4. Doskoky: 36:36. Rozhodčí: Macela, Rozsypal, Hartig. Diváci: 650. Nejlepší hráč utkání: Emmanuel Ubilla (Nový Jičín).

Ohlasy trenérů:

Zbyněk Choleva (Nový Jičín):Měli jsme trochu obavy, protože jsme čekali, že Kolín po špatném vstupu do sezony konečně dokáže, co umí. Navíc jsme nastoupili bez zraněného Walkera. Soupeř často měnil sestavy, ale my jsme dokázali rychle reagovat a to nám, mimo jiné, dodávalo další sebevědomí.

Predrag Benáček (Kolín): Gratuluji domácím k vítězství. Měli jsme, stejně jako domácí, na přípravu celkem málo času. Navíc dvojice novojičínských hráčů Šarovič – Ubilla byla klíčová k naší porážce. Již v první čtvrtině jsme je nedokázali ubránit, což nakonec rozhodlo o celém utkání.