V 16. kole bude v sobotu jejich soupeřem Geofin Nový Jičín, který je v tabulce na 2.místě. Přemožitele našel jen ve třech zápasech, když dvakrát prohrál s Nymburkem a neuspěl na pražské Folimance.
V utkání, které Kolín sehrál na palubovce Nového Jičína v 5.kole, byli úspěšnější domácí (85:69).
V 15. kole Nový Jičín zvítězil sedmibodovým rozdílem nad libereckými Kondory. Střelecky se nejvíce dařilo Kennethu Walkerovi. Vůbec Walker se stal nejlepším hráčem 15. kola, když dosáhl užitečnosti 41 bodů, nastřílel 27 bodů a ještě přidal 12 doskoků.
Mezi opory Geofinu patří Robert Šarovič, Kenneth Walker a Manny Ubilla. Walker je s průměrnou validitou 25,38 bodů nejužitečnějším hráčem ligy.
Dvaadvacetiletému rozehrávači Ubillovi patří prvenství ve statistice asistencí, když v jednom utkání průměrně předvede 8,07 asistencí. Robert Šarovič je s průměrem 17,14 bodů na zápas na 6. místě ve statistice střelců.
Na konci listopadu Nový Jičín ukončil smlouvu s Lavorem Postellem. Jeho místo zaujal Shuan Stegall, kterého čeká jednoměsíční try-out. Tento 201cm měřící a 100kg vážící hráč přichází z univerzity Kennesaw State, v jejímž prvním týmu nastupoval poslední dva roky. Průměrně za zápas nastřílel 14,3 bodu, doskočil 7,6 míče a rozdal 3 finální přihrávky.
„Nový Jičín patří mez dva nejlepší týmy ligy. Respektuji jeho sílu. Pokud podáme stoprocentní výkon, věřím, že můžeme vyhrát,“ řekl před utkání kolínský trenér Predrag Benáček. „Tým Geofinu je velice silný, ať už to jsou Ubilla, Šarovič, Walker, ale nesmíme zapomenout ani na Pelikána, Gavláka, Reinbergera. Jsou silní na všech postech, těžko hledat slabinu,“ dodal.
Zápas začíná v hale Spojů tradičně v 17.45 hodin. Překvapí Kolín nebo se bude radovat favorit?

(Jana Kubartová)