Ostrava je v soutěži s 20 výhrami a stejným počtem porážek na 6.místě. V minulém kole ostravští prohráli na pražské Folimance 86 : 73 a Kolín zvítězil v Ústí nad Labem 74 : 77.
Střeleckými oporami ostravského týmu jsou Mike Mitchell (průměr 15,5 bodů na zápas), Marek Stuchlý (15,5) a John Ofoegbu (13,9).
Ve vzájemných zápasech obou soupeřů je zatím úspěšnější Kolín, který vyhrál dvě utkání. Ostravě se podařilo zvítězit až v posledním střetnutí 23.února.
„Čekají nás poslední čtyři kola letošního ročníku Mattoni NBL. V Ostravě se pokusíme domácí družstvo něčím překvapit. Ostrava vždy v domácím prostředí ožije a po porážce na USK bude chtít zvítězit. Oběma celkům v podstatě před play-off již o nic nejde. Domácí pro 100% jistotu 6. místa musí ještě jednou zvítězit,“ uvedl kouč Kolína David Musil. „Musíme navázat na poslední zápasy a pokusit se opět předvést v obraně kvalitní výkon. Pokud se nám podaří soupeře udržet kolem 70 bodů, můžeme pomýšlet na vítězství. S tímto cílem půjdeme do zápasu a pokusíme se vylepšit vzájemnou bilanci na tři výhry. Ostravští mají hodně vyrovnaných hráčů a v každém zápase může kdokoliv z nich bodově poodskočit. Naopak my musíme hrát velice kolektivní basketbal a nepouštět se do zbytečných individuálních akcí. Věřím, že navážeme na zlepšující se výkonnost v posledních zápasech a zaokrouhlíme počet výher v Mattoni NBL na deset,“ přeje si Musil.