Nymburk – Kolín   83:71

Kolín v utkání dokázal, že ne náhodou patří do horních pater tabulky. V prvním poločase mu však nastaly komplikace, když se zranil Zuzák.
Prvních patnáct minut se hosté drželi náramně, dokonce byli ve vedení. Pak ale Nymburk vytáhl obranu pod koš soupeře, hrál na hranici faulů a to mu přineslo ovoce. Domácí donutili soka tímto tlakem k bodovému prázdnu a sami udělali dvoucifernou bodovou šňůru. Náskok Nymburka byl nejednou patnáct bodů.

Kdo by čekal, že to Kolín po poločase zabalí, ten se zmýlil. Hosté zabrali a stáhli náskok Nymburka na pouhé dva koše. Ovšem Nymburk, to je obrovská síla a zkušenost. I díky tomu český mistr dotáhl utkání do vítězného konce.

„Nebyl to jeden z našich nejvydařenějších zápasů, ale v sezoně, kterou prožíváme, musíme respektovat i takové zápasy. Důležité je, že jsme utkání dovedli do vítězného konce,“ byl po utkání spokojený trenér nymburského mužstva Ronen Ginzburg.

Výkonem nebyl zklamaný ani hostující kouč Predrag Benáček. „Možná jsme nikdy nebyli blíž vítězství než v tomto zápase. Ale přesto kvalita Nymburka byla větší než naše a vítězství si pohlídal,“ uvedl kolínský kormidelník.

Body: Simmons 24, Wilson  22, Lawrence 11, Nečas 10, Křemen 5, Benda 4, Palyza 3, Kříž  2, Pumprla 2 – Machač 17, Field 12, Barnes 11, Jelínek 11, Ames 9, Marko 4, Benáček 2, Němeček 2, Zuzák 2, Hubálek  1. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Baloun. Trojky: 22/7: 20/6. Střelba za  2 body: 40/25:45/20. TH: 19/12:17/13. Doskoky: 33:33. Fauly: 18:22. Čtvrtiny: 21:23, 24:9, 17:26, 21:13.