Kolínu skončila nejúspěšnější sezona v historii Mattoni NBL. Všichni členové kolínského mužstva se seřadili na šestkové čáře a za tónů písně We are the champions přebírali bronzové medaile.

„Jsem šťastný, že jsem mohl být u toho, když se v Kolíně psala basketbalová historie,"pyšně hlásal po zápase Američan Chad Barnes. A radost neměl rozhodně sám. Čišela úplně ze všech. Včetně kouče Predraga Benáčka. „Je to už moje třetí medaile z Mattoni NBL a stoprocentně je to ta nejcennější," neváhal ani vteřinu s hodnocením kolínský trenér.

„Mám velkou radost z atmosféry, která byla na našich utkáních. Diváci vždy vytvořili skvělou kulisu a doufám, že si zápasy užili. Dnes jsme chtěli vyhrát, ale je to těžké. Nymburk můžeme porazit, ale nemůžeme nad ním vyhrávat. A my už jsme ho jednou porazili, což je neskutečný úspěch. Když Nymburk dnes rozjel svoji hru, my jsme neměli šanci a odpadli jsme," komentoval poslední zápas sezony Benáček.

„Chci pogratulovat našim hráčům a poděkovat jim za sezonu. Já jsme si tu sezonu opravdu užil," vysmekl ještě poklonu svým svěřencům.

A samotný zápas? No,začátek byl slibný. Nymburk několikrát zaváhal, ztratil míče, nedal koše, prohrál doskok a Kolín po dvou a půl minutách vedl 8:0.

To byl ale opravdu jen začátek. Nymburští se probudili velmi rychle. Ještě před koncem první čtvrtiny se ujali vedení a už jej nepustili. Když na začátku třetí čtvrtky načali svěřenci kouče Ginzburga třetí desítku bodů k dobru, kouč Kolína Predrag Benáček pustil na palubovku všechny své hráče ze střídačky. Bylo jasno. Nymburk dospurtoval k vítězství 104:59 a v klidu vyhlížel k dalšímu svému finále v Mattoni NBL.

„Gratuluji Kolínu k letošní sezoně, hrál skvěle. Když postoupili přes Pardubice, nebyl jsem překvapený. Mají dobrý tým a dobrého kouče. Trenér Benáček udělal výbornou sezonu, a to je dobře pro český basketbal. Doufám, že to bude pokračovat. Co se týče dnešního utkání, my jsme se poučili z předešlých zápasů. Ten dnešní byl ze začátku vyrovnaný, ale od 15. minuty jsme ho měli pod kontrolou. Vyhráli jsme a teď už jenom čekáme na finále," rozpovídal se na tiskovce po utkání také nymburský kouč, Ronen Ginzburg.

Kolín – Nymburk 59:104
Body: Field 11, Ličartovský 10, Marko 10, Barnes 9, Zuzák 7, Machač 77, Němeček 2, Ames 2, Hubálek 1, Benáček 0, Adamec 0, Jelínek 0 – Wilson 29, Nečas 15, Abrams 15, Lenzly 13, Benda 10, Pumprla 9, Kříž 6, Sokolovský 3, Vyoral 2, Simmons 2, Křemen 0. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Galajda. Fauly: 18:17. TH: 19/29:12/16. Trojky: 6/23:10/23. Diváci: 800. Čtvrtiny: 24:29, 13:24, 13:31, 9:20. Nejlepší hráč: Wilson (NBK).

Rozhovory s Richardem Fieldem, Chadem Barnesem a bývalým hráčem Kolína Vojtou Synáčkem čtěte ve středečním vydání Kolínského deníku!