Roman Marko ale po těžkém výronu kotníku zahodil sádru jak rychle jen mohl, a ačkoliv už oplakal konec své sezony, na palubovku se vrátil ještě v sérii proti Pardubicím. A zranění nezranění, formu chytl hned zpět. Naposledy v sobotu v heroickém vítězném utkání proti Nymburku obohatil svůj tým devíti body a třemi doskoky. Po mači, ve kterém Kolín porazil mistra z Nymburka 99:80 po prodloužení, na něm bylo vidět nemalé dojetí.

„Zažíváme super chvíle. Pro takové chvíle ten basketbal hrajeme. I když po zápase v Nymburce, kde jsme prohráli o padesát bodů, jsme byli trošku dole, věděli jsme, že i v Pardubicích ve čtvrtfinále jsme první zápas vysoko prohráli, a pak jsme dokázali celou sérii ještě vyhrát. Navíc jsme věděli, že jsme doma silnější, máme diváckou podporu a snažili jsme se divákům odvděčit za to, že nám fandí.

A vyšlo to…
A vyšlo to a v sobotu se tady s nimi zase sejdeme. A už se moc těšíme.

Když se vrátím k tomu, co jste říkal. Přece jen Pardubice nejsou Nymburk, že?
To určitě. Nymburk je někde jinde. Má agresivní dobrou obranu. Je těžké se prosadit, najít volnou střelu. Ale v sobotu nám padaly i těžké střely, dobře jsme bránili, a to rozhodlo.

Nicméně, Nymburští nebyli na kolínské palubovce úplně ve své kůži. Nedávali lehké střely, netrefovali šestky, trojky, čímž jsou jinak pověstní, ztráceli míče…
Těžko říct proč. Možná se tak nekoncentrovali na ten zápas, protože věděli, že doma vyhráli vysoko a mysleli si, že se to bude opakovat i na kolínské palubovce.

Do poslední čtvrtky jste šli se třináctibodovým náskokem, ale přišli jste o něj. Poslední čtvrtinu jste prohráli 10:23…
U nás je to taková tradice, že hrajeme dobře proti silnějším týmům. Vytvoříme si náskok, ale pak ho ztratíme a dostaneme se do chvilkového útlumu. A to, že i přesto dokážeme takové zápasy dotáhnout k vítězství, to svědčí o tom, že hrajeme srdcem.

To každopádně. O tom svědčil i moment před poločasem. V tu chvíli Nymburk vyrovnal na 44:44 a vy jste ještě v posledních okamžicích poslal kupředu Jirku Jelínka a díky tomu jste šli do kabin s vedením 46:44…
Dostali jsme koš čtyři vteřiny před koncem poločasu. Já jsem to prodribloval a chtěl jsem vystřelit třeba i těžkou střelu z půlky, ale Jirka tam dobře běžel do protiútoku, tak jsem mu to hodil a on to dal.

Už jsme zmiňovali, že jste poslední čtvrtinu prohráli značným rozdílem. Mohl za to hlavně nymburský Lawrence. A ten pak na konci rozhodoval o osudu utkání. Nedal dvě šestky a v poslední vteřině netrefil trojku…
Lawrence Nymburk držel. Většina jejich hráčů se z perimetru střelecky trápila, a když jsme vedli o těch třináct bodů, tak on je držel. A na konci? Štěstí že tu poslední střelu nedal. Když by ji dal, tak jsme se neradovali.

Stav semifinálové série je 1:1. ve středu znovu do Nymburka…
Očekáváme těžký zápas jako vždy proti Nymburku. Hrají doma a po této prohře dostanou od trenéra možná nějaký trénink navíc a k tomu zápasu přistoupí trošku vážněji.