Mladší dorostenky – liga

BC Kolín - BK Karlovy Vary 65:59

Po vánoční pauze to byl šok. Družstvo Kolína bylo zaskočené velmi dobrou hrou soupeře a tři čtvrtiny se trápilo. V poslední čtvrtině se domácím holkám začalo dařit a vítězství si vybojovaly. „Bylo to utrpení, nedařilo se vůbec nic. Soupeřky měli snad 100% střelbu z pole a trestaly každou chybu. Vítěství bylo vydřený a jsem ráda, že jsme důležitou koncovku zvládly,“ řekla trenérka Ivana Koláčná.

Body: Mocová 21, Fejfarová 16, Šafaříková 15, Němečková 6, Hlaváčová 4, Křičková 2, Šimonová 1.

BC Kolín - BA Sparta 72:66

Noc a den. Takový byl rozdíl mezi sobotou a nedělí. Oba týmy byly velmi vyrovnanými soupeři. Skóre se pravidelně přelévalo z jedné strany na druhou. Toto utkání nakonec ale dovedl Kolín do vítězného konce a zapsal si do celkové tabulky velmi cennou výhru s rozdílem 6 bodů. „Sparta má velmi dobrý kompaktní tým. V Praze jsme prohrály v koncovce, dnes jsme ji prohru oplatily. Holky si zaslouží pochvalu. Je na místě poděkovat všem přítomným rodičům za hlasitou podporu,“ uvedla Ivana Koláčná.

Body: Šafaříková 32, Němečková 13, Fejfarová 11, Mocová 7, Hlaváčová 7, Francová 2.

Mladší minižáci krajský přebor

Kralupy - BC Kolín 94:6

Každý další zápas v sezoně je vidět zlepšení. I v tomto utkání kluci po počátečním ostychu a strachu z většího a staršího soupeře ukázali, proč již letos soutěž hrají a bojovali o každý míč i za velikého bodového rozdílu,“ konstatoval trenér Miroslav Sodoma.

Body: Šimák 2, Šobek 2, Kopecký Matěj 1, Kosík 1.

Kralupy – BC Kolín 85:8

„Asi naše nejlepší utkání v sezoně, a to hlavně díky bojovnosti. Většina kluků se statečně prala s větším soupeřem po celé utkání a odnesla si řadu modřin a boulí, přesto se znovu a znovu pouštěli do někdy až nerovného boje. Na druhou stranu je nutno říci, že někteří jejich kamarádi na ně chvílemi jen koukali. I tak si všichni zaslouží malou pochvalu za zlepšení, které od začátku sezony udělali. Teď již zbývá poslední, poprvé v kariéře vyhrát,“ podotkl s úsměvem Miroslav Sodoma.

Body: Somberg 4, Bajtler 2, M. Kopecký 2.

U18 – liga

BK Krnov – BC Kolín 75:73

„V dnešním zápase rozhodly mentální chyby našich hráčů, převážně ve druhém poločase, o čemž svědčí našich 20 ztracených míčů za zápas,“ poznamenala asistentka Dana Havlínová.

Body: Adamec 21, Nemčok 16, Šimon 12, Dastych 9, Havlín 5, J. Horáček 4, Krempaský 4, M. Horáček 2.

TJ Sokol Karviná – BC Kolín 104:56

„Osmnáct ztrát v prvním poločase a sedmnáct v druhém hovoří za vše,“ hlesla Havlínová.

Body: Adamec 13, J. Horáček 12, M. Horáček 10, Nemčok 9, Hodan 4, Šimon 4, Rytina 3, Krempaský 1.

Mladší minižákyně krajský přebor

BC Kolín – TJ AŠ Mladá Boleslav 52:34

„V sobotu přijely do Kolína soupeřky z Mladé Boleslavi. Minulé zápasy proti těmto soupeřkám byly vyrovnané a prohrály jsme je v koncovce. Očekával se tedy vyrovnaný boj. Na úvod se také tak stalo, první čtvrtina skončila nerozhodně 8:8, v dalších čtvrtinách jsme však soupeřkám začaly pomalu bodově odskakovat, neprohrály jsme žádnou čtvrtinu a zápas jsme vyhrály o 18 bodů,“ uvedla trenérka Martina Lašová.

Body: Kocourková 13, Kalousová 10, Vinklátová 8, Slabá 6, Mocová 4, Koubková 4, Nečesaná 4, Pavlíková 2, Brejchová 1.

BC Kolín – TJ AŠ Mladá Boleslav 58:34

„Do druhého zápasu jsme nevstoupily nejlépe a úvodní čtvrtinu jsme prohrály o sedm bodů, ve druhé čtvrtině holky však zabojovaly, postupně náskok dotáhly a vyhrály tuto čtvrtinu v poměru 22:6. Toto vedení si dokázaly uhlídat a nakonec na tabuli svítilo skóre 58:34. Holky si zaslouží za tento výkon pochvalu, bodovat se podařilo skoro všem hráčkám, které nastoupily“ podotkla Martina Lašová.

Body: Kocourková 14, Kalousová 9, Švachová 8, Mocová 7, Slabá 6, Koubková 5, Pavlíková 3, Petricjuková 3, Pecinová 2, Vinklátová 1.

Starší minižáci krajský přebor

Český Brod - BC Kolín 49:90

Poslední turnaj semifinále vyzněl pro kolínské barvy. „Kluci díky tomu postoupili do finále,“ uznal kouč Tomáš Rovenský.

Body: Šafařík 19, Křivka 14, Knytl 14, Kukal 11, Nečas 10, Černý 8, Krempaský 6, Havlín 4, Koláčný 2, Malý 2.