Mladší dorostenky (liga)

TJ Kroměříž - BC Kolín 63:73

Poslední zápasy základní části odehrály kolínské hráčky na horké půdě v Kroměříži a Příboře. Cíl byl jasný, vyhrát alespoň jeden zápas a zajistit si tak druhé místo, výhodné pro play-off. „V sobotu jsme zajížděly do Kroměříže, tam jsme ještě nevyhrály. Je to specifické prostředí a domácí jsou velmi silní,“ uvedla trenérka Ivana Koláčná.

Od začátku zápasu se to všechno potvrzovalo. Soupeř se pomalu dostal do vedení. Dařila se mu střelba ze střední vzdálenosti a Kolín se nemohli trefit. „Kroměříž hrála zónu a tam je střelba důležitá. V poločase jsme prohrávaly o sedm bodů. Holky se však nevzdaly, změnou systému v útoku a zlepšenou obranou jsme soupeře dostávaly na kolena. Ve čtvrté čtvrtině ve třetí minutě zápasu Hlaváčová srovnala trojkou na 57:57, v ten okamžik se zranila Mikšovská a musela být odvezena do místní nemocnice. To paradoxně náš tým tak nakoplo, že soupeř kapituloval ve všech směrech. Bylo to jedno z nejlepších utkání v sezoně. Ivance přejeme brzké uzdravení,“ řekl trenérka Ivana Koláčná.

Body: Hlaváčová 23, Kosová 14, Chalupová 12, Šafranková 10, Kočová 8, Mikšovská 4, Křičková 2, Bydžovská, Němečková, Francová, Šimonová.

BK Příbor - BC Kolín 64:72

„V neděli jsme si chtěly zahrát pro radost a povedlo se. Nejprve jsme soupeře zaskočily přesnou střelbou. Ale prostřední část zápasu zcela ovládl soupeř. Zvrat v utkání nastal opět ve čtvrté čtvrtině. Změny obran a přesná střelba dostala soupeře pod tlak a dvě minuty před konce bylo vyrovnáno. Závěr jsme zvládly perfektně a poslední utkání sezony ve skupině holky slavily zasloužené vítězství. Musím pochválit všechny hráčky, bylo to dneska i včera moc dobrý,“ potěšilo Ivanu Koláčnou.

Tým postoupil do play-off z druhého místa ve skupině B. 2. a 3. dubna nastoupí na domácí palubovce proti favorizované Spartě Praha. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

Body: Hlaváčová 18, Kočová 15, Kosová 12, Chalupová 9, Šafranková 7, Bydžovská 6, Francová 2, Šimonová 2, Němečková 1, Křičková, Mikšovská.

U14 (liga)

BC Kolín – NH Ostrava 37:60

„Zcela jsme zklamali v doskoku jak obranném, tak útočném. Tato skutečnost rozhodla o vítězi utkání,“ konstatoval asistent Tomáš Rovenský.

Body: Havlín 10, Růžička 8, Koláčný 7, Bálek 4, Šafařík 4, Dvořák 3, Krempaský 1.

BC Kolín – BK Příbor 34:143

„V posledním zápase základní části jsme nebyli důstojným soupeřem. Našla by se pouze jediná věc, ve které jsme byli lepší než soupeř. A to ztráty. Vytvořili jsme smutný rekord letošního ročníku ligy – nejvyšší porážka. Soupeř si u nás prostě otevřel střelnici,“ hlesl Tomáš Rovenský.

Body: Koláčný 8, Růžička 5, Bálek 5, Havlín 4, Dvořák 4, Šafařík 4, Křivka 2, Mikšovský 1, Krempaský 1.

U18 (liga)

BC Kolín – Sokol Karviná 62:74

"První zápas play-off jsme začali velmi nervozně. Karviná nás zaskočila zónovou obranou, s kterou jsme měli problémy celý zápas," uvedlaasistentka Dana Havlínová.

Body: Adamec13, Soudek 10, Horáček9, Vlček8, Havlín7, J. Lapáček 7, Rovenský5, Hanuš3, Hodan, F. Lapáček, Levý.

BC Kolín – TJ Sokol Karviná 71:69

"Do sobotního zápasu jsme vstoupili mnohem klidněji než v pátek. Kvalitní obranou se nám podařilo v závěrečné čtvrtině zápas otočit a sérii vyrovnat," podotkla Dana Havlínová.

Body: Adamec 16, Hanuš 16, F. Lapáček 10, Soudek 8, Horáček 6, Rovenský 6, J. Lapáček 5, Havlín 2, Hodan 2, Levý, Nemčok.