Turnaj tří adeptů na postup do extraligy začal utkáním kolínského soupeře Sokol Nusle, sestupující tým z extraligy a domácím celkem Studánka Pardubice, první po nadstavbové části skupiny B. Nusle prohrály celkem jasně o 20 bodů.

Sokol Nusle – BC Kolín 66:69

Tento zápas byl klíčový pro oba týmy, Kolín musel vyhrát, aby si zachoval šanci se poprat o postup s Pardubicemi a Nusle musely vyhrát, aby si zachovaly aspoň reálnou šanci na postup.

„Začátek byl z naší strany nervozní, první body jsme zaznamenaly až ve třetí minutě. Soupeř byl velmi dobře vybaven hrou i proti osobní obraně a ze začátku nám to dělalo problémy. Poločas tak vyzněl o tři body pro soupeře z Prahy. Ve třetí čtvrtině se nám začal dařit rychlý protiútok a soupeř trochu zaspal, a tak se v závěru schylovalo k velké bitvě nervů. V závěru pozornou obranou a důležitými zisky jsme otočily skóre v náš prospěch. Měly jsme více sil a štěstí v zakončení. Vítězstvím o tři body si družstvo připsalo skalp extraligového týmu a předvedenou hrou potvrdilo, že první místo po základní části ligy nebylo náhodné,“ řekla šťastná trenérka Kolína Ivana Koláčná.

Sestava a body: Fejfarová 20, Šafaříková 19, Němečková 14, Šafranková 12, Kočová a Mocová po 2 bodech, Mikešková, Lindnerová, Mikšovská, Francová, Křičková, Šimonová a Klubalová.

BC Kolín – Studánka Pardubice 51:61

Již od příchodu do pardubické tělocvičny bylo cítit sebevědomí a jistota výhry celého pardubického týmu, který byl jasným favoritem své skupiny. Kolínské hráčky dostaly jasné pokyny pro první minuty utkání, které byly velmi klíčové.

V prvních minutách první čtvrtiny si Kolín vytvořil hned několika bodový náskok (7:0) a tím svého soupeře značně zaskočil. Po poločasu nastoupila obě družstva k rozhodující a klíčové třetí čtvrtině, která také o výsledku tohoto zápasu rozhodla. Pardubice svou hru zrychlily, hrály agresivněji a během několika minut si vytvořily nepatrný náskok.

Kolín se snažil Pardubicím střelecky vyrovnat, ale chybělo mu to správné basketbalové štěstí ve formě proměněných střel z dálky a také fyzická síla ze sobotního náročného utkání.

Ve zbývajících posledních minutách se rozdíl pomalu ale jistě navyšoval ve prospěch pardubického týmu a Kolín tak nakonec podlehl favoritovi soutěže o rovných deset bodů.

Kolín sice toto utkání prohrál a nepostoupil, ale potvrdil zároveň svou kvalitu, že i tak s kvalitním týmem může hrát vyrovnaný basketbal.

„Je potřeba zmínit, že jsme předvstupem do této kvalifikace již svůj cíl splnily. Obsadily jsme v soutěžiprvní místo, předvedly řadu kvalitních utkání a sílu celého svého týmu. Kvalifikace o postup do extraligy byla již taková třešnička na dortu, která sice nebyla vítězná, ale za to zanechala v leckterých pocit, za který se tento tým nemusí vůbec stydět. Dík patří i skupince fanoušků, která nás přijela podpořit. Všem hráčkám včetně celé lavičky, která po obě utkání velmi podporovala hráčky na hřišti. Holky dokázaly víc než si myslí a jsem na ně patřičné hrdá,“ uznala Ivana Koláčná společně s asistentkou Ritou Fuchsovou.

Sestava a body: Šafaříková 14, Šafranková 13, Mocová 12, Fejfarová 8, Němečková a Šimonová po 2 bodech, Mikešková, Lindnerová, Kočová, Francová, Mikšovská a Klubalová.

Kolínští hráči v kategorii U 18 sehráli dva mistrovské zápasy. Jejich bilance je jedno vítězství a jedna porážka.

U18 (liga)

TJ Sokol Karviná – BC Kolín 80:83

Sestava a body: Lapáček 24, Šimon 16, Adamec 10, Dastych 7, M. Horáček 7, Krempaský 7, Havlín 5, J. Horáček 4, Platzer 3, Hodan, Soudek

BK NH Ostrava – BC Kolín 75:64

Sestava a body: Lapáček 15, Adamec 12, Dastych 8, M. Horáček 8, Šimon 6, Hodan 4, J. Horáček 4, Soudek 4, Havlín 3.