Mladší dorostenky (liga)

BC Kolín – BA Sparta Praha

První zápas nadstavbové části sliboval boj o první místo. Druhý tým v tabulce po základní části, BA Sparta Praha, který se netají svými ambicemi postoupit do extraligy přijel v plné síle. Zápas byl vyrovnaný, Sparta si vybudovala malý náskok a poločas vyzněl pro soupeře z Prahy.

„Po pauze jsme změnily obranu, začalo se dařit střelecky a vypadalo to dobře. Konečně jsme vedly a dobrou hrou jsme dostaly soupeře pod tlak. Jenomže pak nastal osudný okamžik, který trval asi jednu minutu. Holky nedaly důležitý nájezd a jednoduchý koš, následně šestky rozhodly. Sparťanky se nadechly a zápas rozhodly ve svůj prospěch. Škoda prohry, už jsme je měly, ale chyby a ztráta koncentrace rozhodly. Velké poděkování patří věrným kolínským fanouškům a rodičům. Atmosféra byla super,“ řekl trenérka Ivana Koláčná.

Body: Šafaříková 26, Šafranková 14, Fejfarová 7, Němečková 4, Mocová 4, Mikšovská 2, Kočová, Šimonová, Lindnerová, Klubalová, Bydžovská, Křičková.

BA Sparta Praha – BC Kolín

Do Prahy odjížděly hráčky Kolína odčinit porážku. Soupeř byl favoritem a od začátku to na palubovce bylo vidět. „Holky hrály křečovitě a nedokázaly se vyrovnat s presem soupeře a kupily chyby. Tečku za naší špatnou první čtvrtinou udělal pan rozhodčí, který udělil přísnou diskvalifikační chybu naší hráčce. To a i hodně faulů na našem kontě nám zkomplikovalo situaci a podle toho vypadalo skóre ve druhé čtvrtině. Jsme tým, to jsme dokázaly v druhém poločase, který jasně vyzněl v náš prospěch. Je vidět, že jsme schopni hrát s každým, ale dnes se projevily zkušenosti na straně soupeře, který hraje stabilně ligové soutěže a klíčové hráčky jsou o rok starší. Musím i přes dvě porážky holky pochválit a doufám, že si z toho vezmou ponaučení do dalších zápasů,“ konstatovala Koláčná. „Budeme se snažit na zápasy lépe připravit a vyhrát je,“ slíbila kapitánka Michaela Mocová.

Body: Kočová 8, Mocová 8, Fejfarová 7, Mikšovská 7, Šafaříková 7, Šimonová, Lindnerová, Křičková, Šafranková, Francová, Němečková a Bydžovská.

Starší minižákyně (KP)

Sadská - BC Kolín 112:7

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude udávat tempo celého zápasu. Sadské Vosy měly ve všech herních činnostech navrch. Kolínské hráčky odevzdávaly balóny již na půlce. „Když se nám povedlo přejít půlku, nezbyly síly na střelbu. Sadské Vosy vyhrály zaslouženě,“ uznala trenérka Martina Škramlíková.

Body: Kocourková 2, Brejchová 2, Veselá 2, Vinklátová 1.

Sadská - BC Kolín 142:5

V druhém zápase Sadské Vosy ještě více přitvrdily a nedovolily Kolínu vůbec nic. „Přes jejich dobrou obranu jsme se jen těžko dostávaly přes půlku hřiště,“ konstatovala Škramlíková.

Body: Smrčková 4, Kuchová 1.

Mladší minižákyně (KP)

BC Kolín - Pečky 40:30

Do nedělního zápasu nastoupily holky proti hráčkám, které dvakrát poměrně těsně porazily. Očekával se tedy vyrovnaný boj. „V 1. čtvrtině nám hráčky Peček trochu utekly, ale ve druhé čtvrtině se holky přiblížily a poločas jsme prohrávaly o 5 bodů. Ve druhé půlce holky zabraly, postupně snižovaly ztrátu a později navyšovaly vedení na konečných 10 bodů,“ uvedla trenérka Petra Sýkorová.

Body: Kocourková 12, Němcová 8, Kalousová 4, Vinklátová 4, Pecinová 4, Mocová 3, Nečesaná 2, Koubková 2, Slabá 1.

BC Kolín - Pečky 26:25

„Do druhého zápasu holky nastoupily s představou, že výhra se zařídí sama. Pečky stále vedly malým rozdílem a to se nezměnilo ani v poločase. S přibývajícím časem začaly holky více bojovat a na soupeřky dolehla asi únava. Postupně se rozdíl snižoval a holky skutečně bojovaly o každý míč. Toto úsilí přineslo ovoce a v dramatické koncovce jsme strhly vedení ve svůj prospěch,“ poznamenala Petra Sýkorová.

Body: Vinklátová 8, Kocourková 7, Koubková 4, Kalousová 4, Nečesaná 2, Němcová 1.

Kategorie: U18 (liga)

BC Kolín – NH Ostrava 73:52

„Kluci k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně hned od první minuty a vytvořili si náskok, který je dovedl k vítězství,“ řekla asistentka trenéra Dana Havlínová.

Body: Adamec 15, Nemčok 14, Dastych 10, M. Horáček 9, Krempaský 7, Havlín 5, Šimon 5, J. Horáček 4, Lapáček 4, Hodan.

BC Kolín - Karviná 72:57

„I nedělní bojovná a zodpovědná hra všech hráčů byla korunována vítězstvím,“ potěšilo Danu Havlínovou.

Body: Nemčok 15, Šimon 15, Dastych 13, Adamec 11, Krempaský 9, M. Horáček 5, Lapáček 4, Havlín, Hodan, J. Horáček.