Kolínský rozehrávač si plnil své reprezentační povinnosti. Krátce po skončení loňského ročníku Mattoni NBL byl zařazen do širšího výběru slovenské reprezentace. Absolvoval soustředění a několik přípravných utkání. Potom si ho trenér Slovenska František Rón vybral do dvanáctky pro kvalifikační zápasy.

Měl jste vůbec čas na dovolenou?
Dovolenou jsem stihl hned po konci sezony, když jsme vypadli s Nymburkem v play-off. Byl jsem osm dní s přítelkyní v Egyptě.

Jak hodnotíte svoje působení ve slovenské reprezentaci?
Bylo to zase něco jiného než v klubu. Poznal jsem jiné hráče. Byla to změna, jiný trenér, jiná filozofie. Určitě to byla dobrá zkušenost. Jsem rád, že jsem tam mohl být a nevypadl z basketu. Vlastně jsem pořád trénoval. Doufám, že to využiju i v sezoně, když už jsem byl dva měsíce bez odpočinku.

Jak byste zhodnotil tři kvalifikační zápasy, které jste se slovenským národním týmem sehráli? Nejdříve jste se střetli s Českem, jaký to pro vás byl zápas?
Pro mně to byl specifický zápas. Hrál jsem doma, v domácí hale, kde jsem vyrůstal. Ještě navíc proti Čechům, kde už nějaký ten rok hraju. Zápas byl ze začátku z obou stran nervozní. Ale když člověk nastoupí na palubovku, tak to zase ani tak nevnímá a bere to jako normální zápas. Potom jste vyhráli ve Švýcarsku a doma porazili Kypr.Může se zdát, že Švýcarsko a Kypr nejsou basketbalové země. Ale Švýcaři byli doma nepříjemní. Trápili jsme se s nimi tři čtvrtiny. Až na konci jsme to zlomili. Češi u nich taky měli problémy, vyhráli až po prodloužení. Hráči Kypru byli nepříjemní, někdy hráli až zákeřně, ale jak jsme náskok natáhli na 15 bodů, tak odpadli. Pak už to byl, dá se říct, lehký zápas. Všechny tři zápasy jsme se hlavně v útoku dost trápili. Nehráli jsme kolektivně. Ale na druhou stranu jsme měli výbornou obranu, nejvíc jsme dostali 58 bodů. Takže jsme vyhrávali hlavně díky obraně.

Ke kolínskému týmu jste se připojil jako poslední. Žádné novinky vás asi nečekali.
Všechno při starým. Jen palubovka je nová. Už jsem se těšil na kluky, až je zase uvidím. Hlavně na Jirku Jelínka (Z hloučku spoluhráčů se ozve potlesk a výkřik: To je ono!).

S jakým cílem jdete do sezony?
Nejdřív přežít letní přípravu. Pak určitě vylepšit umístění z loňska. Vidím to reálně a jsem optimista. Tým zůstal pohromadě a určitě se posuneme zase o nějaký krůček výš.

(Jana Kubartová)