S pěti nasbíranými osobními chybami se na lavičku odporoučel předčasně. „Když se relativně daří a vyhrává se, tak má člověk hodně sil. Kdyby se prohrávalo, tak je to těžší, ale takhle to nebyl problém,“ reagoval dvě stě pět centimetrů vysoký basketbalista na dotaz týkající se jeho téměř dvaatřiceti odehraných minut.

Jeden z faulů, který vás předčasně poslal na lavičku, byl posouzen jako nesportovní chyba. Díky tomu hosté dosáhli na pětibodovou šňůru, kterou dotáhli vaše vedení a nakonec i obrátili a vyhráli. Jaká je tato situace z vašeho pohledu?
Myslím si, že tento verdikt ovlivnil zápas. Nemůžu říct, zda to byla nesportovní chyba nebo ne. Těžko se to posuzuje, ale podle mě spíš ne. Hráč nešel sám na koš, byli tam ještě další hráči.

close zoom_in Díky tomuto momentu jste nakonec prohráli. Jaké jsou dojmy po prohraném utkání, ve kterém jste ale po téměř celých čtyřicet minut vedli?
Je to třetí zápas za sebou, kdy jsme prohráli takhle těsně. Když bychom ve všech těch zápasech dali o dva koše víc, měli bychom na svém kontě o tři výhry víc a jen jedinou porážku.

Dneska jste se blýskl zejména díky vaší práci pod košem. Celkových jedenáct doskoků a šest dvoubodových košů z podkoše mluví za vše…
Dneska se mi v tomhle směru dařilo. Ale myslím si, že je to tím, že se soupeř hodně soustředil na ubránění Roda (Roderick Platt pozn.red.) a já měl tím pádem víc možností a prostoru.

Osmkrát jste dostal možnost vystřelit na koš s šestkové pozice. Jindy býváte stoprocentní. Dnes jste třikrát minul…
Trestné hody, to byla dneska katastrofa. Kdybych dal všechny, tak se smazal ten tříbodový rozdíl, o který jsme prohráli.

Hned v úvodu soutěže vám v losu vyšel těžký čtyřlístek soupeřů. Nymburk, Prostějov, Pardubice a Nový Jičín. První tři utkání máte již za sebou. Všechna jste těsně prohráli, ač jste po vítězství sahali. Jak to na vás působí?
Je vidět, že hrajeme dobře, že dokážeme vzdorovat každému. Můžeme porazit kohokoliv. Věříme si. Samozřejmě, že nemůžu říct, že by nám prohry psychicky pomohly, to nás trošku sráží, ale je to lepší, než kdybychom prohráli ty utkání o třicet bodů.

Takže vás to psychicky spíš nakoplo nebo srazilo?
Psychicky dole jsme z proher, ale hodně nahoře z výkonů. Hrajeme opravdu dobře. Ale chybí nám ještě trochu to štěstíčko.

Ve středu míříte do Nového Jičína. Jak si věříte na tento celek, který letos prohrál dvě utkání? V prvním kole těsně 67:69 s Prostějovem a v posledním odehraném kole opět těsně 91:94 s Děčínem.
Jedeme tam vyhrát. Pokusíme se o vítězství. Hraje se tam špatně, ale to třeba v Prostějově taky a hráli jsme tam vyrovnané utkání. Takže předpokládám a doufám, že budeme hrát opět vyrovnaně, ale že tentokrát lépe zvládneme koncovku.

Tereza Hölzlová