Liberec vyhrál pouze v 1. kole, kdy porazil Sadskou a ve 2. kole zvítězil nad USK Praha. V následujícím kole přišla porážka v Kolíně a od té doby liberečtí nevyhráli. V utkání hraném v Kolíně se z vítězství 90:81 radovali domácí, pro něž to byla premiérová výhra v Mattoni NBL.

V dosavadním průběhu soutěže je nejlepším střelcem Kondorů s průměrem 14,9 bodů na zápas Lukáš Kraus. Ladislav Tóth nastřílel průměrně 11,9 bodů a Jiří Černošek 11 bodů za utkání.

Za Kolín se poprvé představí pětadvacetiletý Američan Jason McCoy, který nastoupí v dresu s číslem 41. Proti Brnu si v sobotu 24. listopadu odbyl svoji premiéru v kolínském týmu Broxsie Antoine Gerrard.

„Očekávám velice vyrovnaný zápas. Liberec má dlouhou šňůru porážek, ale i my jsme už delší dobu nezvítězili. Nepodařilo se nám to zlomit ani v posledním zápase na domácí palubovce proti Brnu, takže určitě chceme v Liberci uspět. Je to pro nás hodně důležité utkání, protože Liberec je na tom v tabulce podobně jako my. Uděláme vše proto, aby se nám podařilo zopakovat výsledek z Kolína,“ řekl trenér Kolína Miroslav Sodoma.