Ženám se dařilo, soupeře deklasovaly

Kolín/ Krajský přebor basketbalistek pomalu finišuje. Je potěšitelné, že jak Pečky tak i Kolín podávají poslední dobou dobré výkony. V tomto kole Pečky jasně přehrály Poděbrady, Kolín deklasoval o padesát bodů Příbram.

1.4.2009

Z utkání Sokol Pečky - SBŠ Ostrava (87:55).Foto: DENÍK/Michal Bílek

Sokol Pečky B – Poděbrady 78:55

Domácí družstvo i bez několika nemocných hráček odehrálo povedený zápas. Už v první čtvrtině dominovaly Pečky ve střelbě, když zaznamenaly šest trojek a vytvořily si desetibodový náskok. Domácí kolektiv, který těžil po celý zápas z dobré hry pendlujících hráček byl až do konce utkání důraznější v obraně i rychlejší v přechodu do protiútoku. To rozhodlo o jeho přesvědčivém vítězství.
Body: A. Frohlichová 28, Katrnošková 17, Cempírková 16, L. Hojková 9, Růžičková 6, Zedníková 2. Šestky: 6/3:17/9, trojky: 11:0, fauly: 17:13. Čtvrtiny: 30:20, 12:8, 17:10, 19:17.

BC Kolín – BK Příbram 84:34

Poslední celek soutěže byl zejména v první polovině utkání zcela neškodný. V druhé polovině utkání domácí ubrali na tempu, ale i tak zaznamenali letos rekordní vítězství.
Body: Růžičková 20, Buřičová 20, Fuchsová 10, Ropková 9, L. Škramlíková 8, Březinová 6, Součková 4, Lašová 3, V. Dvořáková 2. Čtvrtiny: 17:6, 31:4, 13:6, 23:18.

Skládka odpadu. Ilustrační foto.

Kraj chystá setkání se starosty. Budou velkým tématem odpady?

K vážné nehodě se hasiči museli přímo prodírat

Střední Čechy – Těžká dopravní nehoda na Pražském okruhu u Jesenice nejenom zkomplikovala provoz na této dálniční komunikaci, ale také přinesla vážné problémy hasičům. Ve čtvrtek to připomněl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů, jenž současně upozornil na dlouhodobou potíž: zvláště na dálnicích se řidiči nechovají tak, jak by měli. Pokud dojde k maléru a oni přijíždějí ke koloně, postaví se tak, jak dorazili. A pěkně auto na auto, takže manévrovat je pak složité.

OBRAZEM: Nehoda tří aut ještě víc ucpala silnici I/38 u Libenic

Kolínsko - V odpolední dopravní špičce už tak špatnou průjezdnost silnice I/38 v úseku Kolín - Čáslav zhoršila ve čtvrtek 23. listopadu 'řetězová' nehoda dvou osobních vozidel a dodávky. Auta se srazila za odbočkami na Libenice a Starý Kolín a způsobila ještě delší kolony, než bývají obvykle.