„Byl to poslední zápas před ligou a měl ten správný náboj z obou stran. Tak to má být. Nebyl to klasický přátelský zápas,“ narážel kolínský trenér Predrag Benáček na to, že jak on, tak jeho svitavský kolega byli téměř neustále na nohách a s pusou dokořán. Zkrátka, ač přátelský, tak naplno.

„Samozřejmě mě kromě jiného rozčilovaly také nějaké věci, které nedodržujeme, i přesto že je děláme třetí rok,“ přidal ještě k dobru šéf kolínské střídačky. Ale jinak své svěřence jen chválil. „Všichni hráli zápas vážně, od samotného začátku měli hráči dobrý přístup. Všichni se snažili, bojovali.“

„Udělali maximum v obraně a z naší dobré obrany vycházel dobrý útok. Za první poločas jsme dostali jen dvacet čtyři bodů a z toho to vycházelo. Když my hrajeme dobrou obranu, daří se nám i útok. Vždycky je to tak,“ pochvaloval si Benáček s tím, že se dařilo i na doskoku a měl šanci prostřídat téměř všechny hráče. „Hráli všichni kromě Kuby Němečka a to bylo taky účelem toho zápasu, prostřídat co nejvíce hráčů.“

Kolín zvítězil s přehledem o devatenáct bodů. Ač na začátku mírně zaspal a dostal se do ztráty. Vše bylo pak během chvilky zapomenuto a napraveno. „Utkání se hraje čtyřicet minut. Začátek byl takový vlažný z naší strany. Neznali jsme soupeře, nevěděli jsme, jak a kdo co hraje. Byla to pro nás neznáma. Ale jakmile jsme pochopili, o co jde, tak jsme začali hrát naši hru a bylo to v pohodě,“ kvitoval kolínský kouč.

Další rozhovor s trenérem kolínských basketbalistů Predragem Benáčkem a novým americkým hráčem v týmu Chrisem Milesem najdete na stránkách Kolínského deníku už brzy.

Tereza Hölzlová