Kolín – Jindřichův Hradec
103:44

S úplným přehledem odehráli kolínští basketbalisté středeční přípravné utkání v hale Spojů. Od počátku až do konce stříleli jeden koš za druhým a nakonec pokořili i stovku. Celkem ji přesáhli o tři body. Hostům nepomohlo ani to, že Kolín hrál den před tím zápas v Pardubicích. Potom, co první koš vsítili až téměř po pěti minutách hry, na konci zápasu nasčítali pouhých 44 bodů.

„Jsem rád, že kluci zvládli odehrát utkání na sto procent. I když jsme hráli druhé utkání za sebou a ještě jsme v oba dny měli ranní tréninky, tak jsme hráli na plno od začátku do konce. Nešlo o výsledek, ale aby se všichni hráči zapojili a každý měl svou minutáž,“ sálala po utkání spokojenost z kolínského kouče Predraga Benáčka. Podle jeho slov sice ještě všechny signály nevychází na sto procent, ale do začátku Mattoni NBL se vše doladí.

V dresu Jindřichova Hradce byl k vidění Michal Hubálek, který namísto kolínského modrobílého trikotu oblékal červený. „Je ta na hostování,“ objasnil asistent trenéra David Musil.


Čtvrtiny: 25:11, 25:16,
Fauly: 17-17
Trestné hody: 13/15
Trojky: 8/17
Body Kolína: Novotný 20, Pavlík, 15, Machač 14, Zuzák 12, Smith 11, Zachrla 9, Jelínek 6, Němeček 6, Platt 5, Jones 3, Marko 2

Tereza Hölzlová