TABULKA SOUTĚŽEPo jedenácti odehraných zápasech je Kolín v tabulce na 9. místě. Na kontě má tři výhry a osm porážek. Bodově je na tom stejně jako osmý celek USK Praha. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že v tento čas budeme mít tři výhry, řeknu hned, že to beru všemi deseti. S počtem výher jsem tedy spokojen,“ řekl trenér Miroslav Sodoma.

Jeho tým sehrál několik vyrovnaných partií. Třeba s favorizovaným Prostějovem nebo silnými Pardubicemi. Všechny výhry Kolíňáci vybojovali na domácí palubovce. První vítězství přišlo ve 3. kole, kdy Kolín porazil liberecké Kondory (90:81). Ve středočeském derby v domácím prostředí kolínští nestačili na Sadskou, ale chuť si spravili v 7. kole, kdy doma přehráli poslední Ústí nad Labem. Z další výhry se radovali hned v následujícím kole, kdy v dramatickém utkání překvapivě porazili Ostravu (87:80).

Čelo tabulky patří favoritům soutěže. Nymburk, Nový Jičín i Prostějov mají stejný počet bodů, všichni z jedenácti odehraných zápasů jeden prohráli.
Tabulku uzavírá Ústí nad Labem, které zaznamenalo jednu výhru, když o jeden bod zvítězilo nad libereckými Kondory. O jedno vítězství více má Liberec a Sadská.

STATISTIKY TÝMUKolín v jedenácti utkáních nastřílel celkem 852 bodů a inkasoval 995 bodů. Kolínský tým zdobí především skvělá střelba z tříbodové vzdálenosti. V této statistice mu v Mattoni NBL patří 3. příčka (1. Nymburk, 2. Nový Jičín). V dosavadním průběhu kolínští hráči vyslali z trojkové vzdálenosti na koš soupeře celkem 227 střel, z nichž 87 našlo svůj cíl. Kolíňáci tedy průměrně nastříleli 7.91 trojek za utkání s úspěšností 38,3 %.

HRÁČSKÝ KÁDRV první části soutěže měl Kolín v kádru celkem 14 hráčů. V sestavě byli dva Američané J.R.Harrison a Bryce Burch. Angažmá Bryce Burche bylo po dohodě 9. listopadu ukončeno. Na zkoušku zde byl nigerijský pivot Kelvin Esemomoh, ale jeho try-out byl pro přetrvávající zdravotní problémy ukončen. V současné době je zde na try-outu 196 cm vysoký Američan Gabe Martin, který za Kolín odehraje tři zápasy.

STATISTIKY HRÁČŮV Mattoni NBL patří kolínští hráči mezi nejlepší ve statistice trojkařů. Do první dvacítky se vešli čtyři Kolíňáci. Třetím nejúspěšnějším střelcem z tříbodové vzdálenosti je Tomáš Kiršbaum, 10. příčka patří Kamilu Řeřábkovi, na 15. místě je Jiří Šebek a na 16. místě Jakub Velenský.
Jiří Šebek je 14. nejlepším střelcem soutěže a 19. příčka mu patří ve statistice doskoků.
V jedenácti odehraných utkáních trenér Miroslav Sodoma nejvíce využíval JR Harrisona (odehrál průměrně 27 minut za utkání) a Jakuba Velenského (odehrál průměrně 24,8 minut za utkání).


Nejlepší střelci: Jiří Šebek (průměr 14,9 bodů za zápas), JR Harrison (12,5 bodů), Jakub Velenský (10,7 bodů).
Nejlepší trojkaři: Tomáš Kiršbaum (celkem 16 trojek, úspěšnost 51,6%), Kamil Řeřábek (11, 44%), Jiří Šebek (22, 40%), Jakub Velenský (14, 38,9%),
Nejvíce asistencí: Jakub Velenský (34), Kamil Řeřábek (16), Ondřej Vrchota (16).
Nejvíce doskoků: Jiří Šebek (52), JR Harrison (51), Jakub Velenský (34).