Překvapení se nekonalo. Na kolínské palubovce vyhrál favorit z Nového Jičína

Kolín/ Po třech týdnech hala Spojů zase ožila. V sobotu se tam totiž po dlouhé době odehrálo další dějství basketbalové Mattoni NBL. Poslední Kolín hostil v šestnáctém kole druhý celek tabulky Nový Jičín.

6.12.2008

Z utkání BC Kolín - Nový Jičín.Foto: DENÍK/Michal Bílek

BC Kolín - Geofin Nový Jičín 68:83

Kolínští basketbalisté se na domácí palubovce představili naposledy v polovině listopadu, kdy v televizním utkání prohráli o deset bodů s pražským USK, a tak měli co napravovat. Vylepšení reputace se ale nekonalo.

Běží první minuty utkání, kolínským se daří dát první koš a diváci jásají. Ne však na dlouho. Jejich optimismus je náhle u konce. Po první čtvrtině Kolín prohrává o dvanáct bodů, a když se v druhé půlce vyšplhá až na dvaadvacet bodů, na tribunách je skleslo. Jakpak by ne, třináct neproměněných trojkových pokusů, špatné doskoky, nepřesná střelba a chyby v rozehrávce, to se divákům líbit nemůže. Nový Jičín si v tempu tréninkového zápasu jednoznačně zajišťuje vedení, které v polovině duelu činní patnáct bodů.

Domácí basketbalisté se v druhé půlce souboje snaží o zvrat, ale nedaří se. Třetí část sice vyhrávají o dva body, ale jakýkoliv jejich náskok hosté zchladí úspěšnou trojkou. Výsledek tak nemůže skončit jinak, než prohrou Kolína.

„Gratuluji Novému Jičínu k jednoznačné výhře. Neměli jsme šanci zvítězit. A příčina je jednoznačná. V prvním poločase jsme podali nebojovný výkon. Z devíti hráčů, kteří naskočili, bojoval jeden. A to nestačí. Ve druhé půlce se to změnilo, hráli jsme lépe, ale na tak zkušený celek je to pozdě. Na výhru jsme neměli, statistiky mluví za vše,“ řekl po zápase kolínský kouč Predrag Benaček.
Jeho novojičínský protějšek byl o poznání veselejší, ale i tak na výkonu svých svěřenců mezery našel. „Jsem rád za vítězství. Vyhrát o patnáct bodů v Kolíně se cení. Na našem výkonu mě mrzí spousta ztrát, ale byli jsme lepší na doskoku, na trojkové čáře a zabránili jsme Kolínu v rychlých protiútocích, a to rozhodlo,“pochvaloval si trenér Nového Jičína Zbyněk Choleva.

Body: Brown 22, Rogers 12, Kiršbaum 9, Lepinaitis 8, Vorlíček 6, Mihailovič 5, Machač 2, Šebek 2, Velenský 2 - Ubilla 21, Walker 16, Reinberger 15, Gavlák 10, Pandula 7, Pelikán 6, Šarovič 4, Hájek 2, Jurečka 2. Rozhodčí: Vyklický, Lukeš, Karásek. TH: 8/12 - 10/12. Trojky: 8/29 –11/24. Fauly: 16:15.
Diváků: 510. Čtvrtiny: 15:27, 15:18, 19:17, 19:21. Nejlepší Hráč: Walker Kenneth (NJ).

(Tereza Hölzlová)

6.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.