B. A. Sparta – BC Kolín 58:49

Na první zápas v mladší dorostenecké lize byla každá z kolínských hráček natěšená a zároveň velice zvědavá. Možná také proto, že byly zvědavé, jak je trenérky na nadcházející sezonu připravily.

Nástup kolínských hráček na palubovku BA Sparta se neobešel bez trošky nervozity. Obzvlášť si dal tým Kolína záležet na rozcvičení, jelikož si hráčky nebyly stále jisté, jaké výkony budou v tomto utkání podány. Pozdrav, povzbuzující pokřik a základní kolínská pětka nastoupila na hřiště. Strach ale opadl již v prvních minutách utkání, snad i díky tomu, že družstvo Kolína hrálo svou hru a soupeřkám dal málokdy prostor k vlastní hře. Díky velice slibnému začátku se většina kolínských hráček neubránila myšlence, že mají vítězství na dosah.

Spekulace o tom, co způsobilo náhlý úpadek vedení, řešilo mezi sebou celé družstvo v průběhu zbytku víkendu. Na začátkučtvrté čtvrtiny začaly Kolínu jednoduše docházet síly. Kolínské dorostenky přestaly doskakovat balón a řada nepřesných přihrávek způsobil mírný náskok Sparťanek. Soupeř se tak chopil šance a začal svou hru přitvrzovat. Malá a zdánlivě ne příliš výrazná rozehrávačka pražského týmu Sparty proměňovala důležité koše společně se svými podkošovými hráčky a do té doby vyrovnané skóre začalo pomalu narůstat ve prospěch Sparty. Bohužel tento náskok si tým domácích pohlídal a až do samotného konce utkání, Kolínu nedal šanci skóre dorovnat.

Body: Šafranková 13, Šafaříková 12, Hlaváčová a Mocová po 8 bodech, Němečková 4, Lindnerová a Mikšovská po 2 bodech, Francová, Kočová, Křičková, Šimonová, Fejfarová. Čtvrtiny: 9:14, 15:14, 17:10, 17:11.

BK Loko Karlovy Vary – BC Kolín 39:96

Začátek nedělního utkání připadl až na desátou hodinu. Díky sobotnímu průzkumu soupeřek, měla kolínská děvčata hrubý přehled o jejich dovednostech a ubylo tak menší napětí a stresu v týmu.

Po sobotní prohře si Kolín chtěl udělat radost a vyhrát, a proto kolínské dorostenky nasadily po odpískání první minuty zápasu přímo vražedné tempo. V prvních třiceti vteřinách byl stav 0:9 pro Kolín. Přechod na osobní obranu sice v počátku zaznamenal několik košů, ale rozhodně bylo jasné, kdo je v tomto utkání favoritem. Stav na konci druhé čtvrtiny byl15:50 pro Kolín a tak byl trenér Loko Karlovy Vary přinucen svolat své svěřenkyně na poradu do šaten. Nicméně druhé polovina utkání byla pro Kolín rovněž velice povedená.

Kolínské hráčky nedaly šanci prosadit se domácím hráčkám,až na pár vyjímek,a skóre se tak postupně dál navyšovalo. Tempo bylo často příliš rychlé a proto došlo i na pár kolizí, kdy kolínská rozehrávačka Tereza Němečková dostala loktem do nosu a po zbytek zápasu musela strávit na lavičce s mokrým ručníkem na obličeji.
BC Kolín v tomto utkání vyhrál naprosto zaslouženě a pochvalu si zaslouží každá hráčka, která se náročného víkendu zúčastnila.

Body: Mocová 26, Šafranková 22, Šafaříková 10, Němečková 9, Fejfarová 8, Mikšovská a Šimonová po 6 bodech, Lindnerová 4, Křičková 2, Hlaváčová 1, Kočová. Čtvrtiny: 11:24,13:24, 5:26, 10:22.

(Adéla Šimonová)