Šanci sledovat ho mají všichni studenti Střední odborné školy informatiky a spojů. V hledišti jsou také účastníci basketbalového turnaje, který právě skončil a pořádala ho SOŠ informatiky a spojů v rámci Dne basketbalu.

Ještě než trenér Predrag Benáček zahájí trénink, předávají hráči ceny všem účastníkům turnaje. Vítězem se stalo kolínské Gymnázium, druhé místo obsadil tým pořádající školy a třetí příčka patřila Střední škole stavební Kolín.

Pak už následuje rozběhání, během něhož moderátor akce pan Jiří Tuček představil všechny hráče. Po nezbytném strečinku se už trénink rozbíhá na plné obrátky. Rychlé protiútoky, střelba, hra 5 na 5.

V následujících minutách probíhaly dovednostní soutěže. Nejdříve to byl vyřazovací souboj ve střelbě trestných hodů, kterého se zúčastnil Terry Smith a čtyři zástupci SOŠ informatiky a spojů. Terry vypadl už ve druhém kole a tak si cenu pro vítěze odnesl student z pořádající školy. Podobně dopadla i soutěž ve střelbě trojek, v níž basketbalový tým zastupoval Honza Pavlík. Nejlepšímu střelci trojek v Mattoni NBL se ale moc nedařilo. Nebo že by se šetřil na středeční zápas s Prostějovem?

Potom je na programu beseda s hráči. Slova se ujímá moderátor pan Tuček a vyzývá své studenty, aby se ptali, na co chtějí. Ale zaplněné hlediště nepřekvapilo. Ostych zvítězil. Pan Tuček ale není zaskočen a hned vytahuje připravené dotazy. Dovídáme se třeba, jaké jsou střelecké rekordy hráčů v jednom zápase. Padají různá čísla a jak se mikrofon posouvá mezi hráči, číslo se zvyšuje. Jirku Jelínka s 63 body nakonec trumfne poslední v řadě Standa Zuzák, který hlásí číslo 66.

Další otázka se týká sportovních začátků hráčů. Tak třeba Roman Zachrla začínal s hokejem, hokejista byl málem také z Honzy Pavlíka. Jirka Jelínek se dal nejdříve na dráhu plavce. Terry Smith se věnoval americkému fotbalu. Po několika minutách se osmělili i studenti a studentky. Dívky tak zjistily, kde v Kolíně bydlí Terry Smith.

Z úst amerických hráčů padlo na přání i pár českých slov. Brad Jones se blýskl slovy: „Děkuji, prosím“ a po chvilce přidal i číslo, které má dresu „Sedm“. Roderick Platt je v Čechách už zkušený mazák, takže do jeho slovního repertoáru patří „Pivo“ a doplnil i několik pozdravů.

Závěr dopoledne studenti a studentky využili k autogramiádě a společnému focení s hráči.

(Jana Kubartová)