Kolín se se svým středečním soupeřem utkal hned v prvním kole. Z Děčína si přivezl porážku 63:82.Z kolínských hráčů se v tomto utkání střelecky nejvíce dařilo Bradu Jonesovi, který zaznamenal 21 bodů. V děčínském dresu byl nejlepším střelcem s 23 body William Hatcher.

V první čtvrtině základní části Mattoni NBL nastřílel William Hatcher celkem 187 bodů a s průměrem 17 bodů na zápas je pátým nejlepším střelcem soutěže. Pod košem kraluje Pavel Houška, kterého průměr 7 doskoků na utkání řadí na 7. místo v této statistice.

V minulém kole děčínský celek přehrál Sokol Vyšehrad 102:70. Kolín podlehl Ostravě 68:81.

„Určitě chceme zlepšit dojem z minulého zápasu s Ostravou. Utkání nebude lehké, ale uděláme vše pro výhru. Děčín je velmi silný soupeř, prohrál jenom dvakrát. Naším cílem je předvést mnohem lepší výkon než v minulém zápase. Pokud se nám to podaří, máme šanci na vítězství,“ řekl před utkáním kolínský kouč Predrag Benáček.

„Již v prvním kole Mattoni NBL jsme si vyzkoušeli, že Kolín nebude zdaleka jednoduchým soupeřem. Sice jsem dokázali zvítězit, ale myslím, že tým Kolína se od prvního kola zlepšil a navíc bude na domácí palubovce, kde dokáže být velice nepříjemný. Věřím a doufám, že se nám podaří znovu zvítězit a protáhnout tak vítěznou šňůru na sedm zápasů,“ uvedl hráč Děčína Tomáš Pomikálek.

(Jana Kubartová)