Mírně favorizovaný Kolín se musel v dalším kole nadstavbové části smířit s porážkou 86:75.

Brno - BC Kolín 86:75

Na prolomení domácího prokletí (šlo o první výhru na své palubovce od poloviny ledna – pozn. red.) a první výhře po stěhování z Kounicovy na Vodovu to ale ze začátku zápasu vůbec nevypadalo. Středočeši byli důraznější pod oběma koši.

„Zaspali jsme začátek zápasu. Velké problémy nám dělal hlavně Jones, toho jsme museli zastavovat za cenu faulu“, hlásil domácí trenér Libor Jeřábek.

Jenomže chvíli před poločasem si hostující kouč Predrag Benáček musel vybrat už svůj druhý oddechový čas. Tak nespokojený byl s výkonem svých svěřenců. „V klubu jsou nějaké problémy. Máme málo hráčů, ale klukům nemůžu nic vytknout. Bojovali,“ našel i přes prohru slova chvály kouč Benáček.

Bývalému reprezentantovi Jugoslávie chyběla největší hvězda, americký čaroděj Terry Smith. Na druhé straně se Brno dokázalo se ztrátou Štěpána Reinberegera vyrovnat lépe. Vidět byl hlavně Peter Sedmák.

„Byli jsme lepší v obraně. Pomáhali jsme si a hráli víc týmově. Měli jsme i horší úseky. V sezoně jsme měli spoustu starostí, ale naučili jsme se nimi žít. Teď už si věříme, je to jen v našich hlavách,“ vysvětloval autor 19 bodů Peter Sedmák.

V dresu Kolína se dařilo hlavně trojici Hammy, Field a Jones. Na v pohodě hrající domácí to ale nestačilo. Nejlepšího muže zápasu Michala Norwu ani nemuselo mrzet, že kvůli pěti osobním chybám zápas nedohrál. Ceněný double-double mu to vynahradil. Ani na sekundu neslezl z palubovky Roman Zachrla, který do Brna přestoupil právě z Kolína.

Brno se po výhře nad Plzní v minulém kole a nynějším triumfem nad Kolínem dostal na třetí místo nadstavbové skupiny A2 před pražský USK, který má ale jeden zápas k dobru. Kolínu patří druhá příčka.

Nejvíce bodů: Sedmák 19, Norwa 15, Holloway 12, Maio a Zachrla po 11 – Jones 20, Field 19, Marko 15, Machač 9. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Znamínko. Trestné hody: 18/9:15/13. Fauly: 19:19. Trojky: 1:6. Po čtvrtinách: 11:16 31:33 61:54.