Basketball Brno – BC Kolín 70:81

Osmasedmdesát střel z pole vyslali hráči Basketballu Brno na koš v zápase čtvrtého kola Mattoni NBL proti Kolínu. Jen třiadvacet jich ale propadlo síťkou.

Výborná obrana hostů a střelecká nemohoucnost Brňanů zapříčinila, že svěřenci trenéra Mariana Svobody na domácí palubovce podlehli Kolínu 70:81. „Bojovnost nám nikdo upřít nemůže, ale střelecká potence v našem podání byla naprosto katastrofální. V první půlce nám do koše nespadlo skoro nic, a to nás psychicky položilo,“ našel důvod porážky brněnský kouč Svoboda.

Domácí basketbalisté ztratili zápas už ve druhé čtvrtině, kterou prohráli o čtrnáct bodů. Hráči Kolína utáhli obranu, útoky Basketballu postrádaly invenci a zakončení vázlo.

Zato hostům vycházely rychlé protiútoky, svého soupeře ničilo americké trio Platt, Smith a především rozehrávač Jones, který byl vyhlášený hráčem zápasu. „Konečně jsme hráli tak, jak bych si představoval. S výkonem jsem velmi spokojený i přes slabou práci na doskoku pod naším košem. Brno nemělo dobrý den a my jsme toho dokázali maximálně využít,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Brno se zlepšilo až v poslední části, dvakrát stáhlo náskok Kolína na 6 bodů, ale zdramatizovat utkání nedokázalo. Hosté si vedení pohlídali a připsali si tak už třetí výhru v řadě. „Kolín má silný tým. Kdo ho podcení, draze na to doplatí,“ podotkl Svoboda.

Body: Meno 19, Vrubl 11, Černošek 10 – Jones 24, Smith 14, Machač 11. Trojky: 8:4. Trestné hody: 25/16: 28/21. Fauly: 26:23. Pět chyb: 39. Reinberger, 39. Vrubl – 37. Zachrla. Doskoky: 39:32. Diváků: 600. Čtvrtiny: 13:18, 16:30, 18:11, 23:22. Nejlepší hráč: Jones (Kolín).