V Brně se představí už v úterý 5. dubna od 18.30 hodin, na pražskou Folimanku zajíždí v neděli 10. dubna a poslední utkání proti Plzni odehraje v hale Spojů ve čtvrtek 14. dubna od 17.45 hodin.

V 8. kole nadstavbové části kolínští basketbalisté zajíždějí do Brna. Brněnský celek je v tabulce na 4. místě a usiluje o účast v předkole play-off. V nadstavbě získal pouze jednu výhru, když v minulém kole porazil Plzeň 93:70.

Nejlepším střelcem Brna je s průměrem 12,8 bodů na zápas Peter Sedmák. Štěpán Reinberger zaznamená průměrně 12,1 bodů. Pod košem si nejlépe vede Stephen Castleberry, který doskočí pět míčů za utkání.

V letošní sezoně má Kolín s Brnem kladnou zápasovou bilanci 2:1. Dvakrát zvítězil na domácím hřišti, ale na palubovce soupeře neuspěl. Oba soupeři spolu naposledy změřili síly ve 3. kole nadstavby, kdy Kolíňáci vyhráli 85:74. Střelecky se nejvíce dařilo Richardu Fieldovi, který nasázel 21 bodů, a Peteru Sedmákovi, autorovi 22 bodů.

„Čeká nás těžký zápas. Brno do něj půjde s velkou motivací, stále bojuje o předkolo play-off. Nám se pro toto utkání zúžil kádr, ale i přes to chceme být Brnu důstojným soupeřem a o vítězství se popereme,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)