Kolínskému týmu patří šestá příčka a je jen krůček od play-off. Má stejný bodový zisk jako sedmá Opava a osmý USK Praha. Deváté Poděbrady ztrácejí 4 výhry a stále mají šanci probojovat se do osmičky.

Kolínské basketbalisty nyní čeká třízápasová série na domácí palubovce. Ve 37. kole přivítají ve sportovní hale Spojů od 17.45 hodin desátý celek soutěže, Basketball Brno, který má na svém kontě 10 výher a 27 porážek. Oba soupeři mají za sebou desetidenní zápasovou pauzu. Brno v posledním utkání podlehlo Děčínu 64:73, Kolín přehrál USK Praha 93:75.

Brno na začátku března vyměnilo trenéra. Po neúspěšných výsledcích v probíhající sezoně byl odvolán hlavní trenér Marian Svoboda. Novým koučem desátého týmu tabulky se stal Josef Jelínek.

Ve 37 odehraných zápasech patřili k brněnským oporám Boris Meno s průměrem 15,4 bodů na zápas a Štěpán Reinberger, který v jednom utkání zaznamenal v průměru 14,2 bodů. Boris Meno je osmým nejlepším střelcem Mattoni NBL a ve statistice doskoků je na třetím místě (průměr 8,97).

Kolín v letošním ročníku soutěže s Brnem ani jednou nezaváhal. Ve všech třech duelech nad svým sokem zvítězil. V říjnu si přivezl výhru 81:70 z brněnské palubovky. V listopadu vybojoval těsné vítězství 88:86 na domácí půdě. Kolíňákům se dařilo také v lednovém střetnutí, kdy před televizními kamerami vyhráli 85:72.

„Brno vyměnilo trenéra, změnilo způsob hry. Hraje jednoduchý basketbal. Naším cílem je vítězství, pro které uděláme všechno. Chceme vyhrát. Chceme bojovat o 6. místo. Vítězství nás k němu přiblíží,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)