BC Kolín – Brno 85:74

„Musím hráče pochválit, protože jsme splnili cíl a vyhráli. A to i přesto, že jsme měli problémy v obraně. Vždyť soupeř měl patnáct doskoků pod naším košem. Musím to opakovat po každé, doskok pod naším košem nás trápí v průběhu celé sezony Také jsme nedali lehké koše z protiútoků v poslední čtvrtině, kdy to bylo 3 na 0 nebo 2 na 0,“ ulevil si na tiskové konferenci trenér Kolína Predrag Benáček.

„My jsme si zápas prohráli již v samotném začátku. V první čtvrtině jsme soupeři dovolili nastřílet třicet bodů. Propadli jsme v herní činnosti, které se říká obrana,“ řekl trenér Brna Libor Jeřábek.

Hned úvodní čtvrtina naznačovala, že by se mohly konat střelecké hody. Vždyť padlo celkem 48 bodů, nakonec se diváci stovky nedočkali, ale samotný průběh zápasu je nechával v napětí až do samotného konce.

Domácí si od začátku vytvořili dvanáctibodový náskok, který ale v průběhu druhé části téměř prohospodařili. Nakonec ale v dalších minutách přidali a mírný náskok si drželi až do konce. Nakonec vyhráli 11 bodů.

Hráči Kolína tak ukázali, že dobýt jejich halu nebude pro soupeře vůbec jednoduché.

„Po špatném začátku jsme se vrátili do zápasu. Drželi jsme s Kolínem krok. Byli jsme na dostřel třech nebo čtyř bodů, nikdy se nám ale nepodařil ten krůček,abychom je dorazili a šli přes ně. Bylo to našimi chybami, kdy jsme nedávali jednoduché koše, kazili jsme nahrávky. Bylo to ve fázi, kdy se zápas dal zlomit. Tam vidím náš největšíproblém. Kolín ukázal svoji sílu. Hrají to tři zahraniční hráči a dnes se k nim přidal Machač,“ podotkl Jeřábek.

„Z naší strany to bylo vlažný. Ale přesto bych chtěl hráče pochválit, protože přes problémy, které nás trápí, přivedli zápas do vítězného konce,“ dodal Benáček.

Body: Field 21, Smith 19, Jones 17, Machač 9, Marko 7, Jelínek 6, Hubálek 5, Zuzák 1 – Sedmák 22, Reinberger 14, Maio 10, Cvek 8, Holloway 7, Norwa 6, Gajdošík 5, Castleberry 2. Rozhodčí: Macela, Galajda, Baudys. Sřelba za 2 body: 23/47:29/62. Trojky: 7/20:2/10. Doskoky: 33:39. Fauly: 16:21. Diváci: 560. Čtvrtiny: 30:18, 13:17, 21:19, 21:20. Nejlepší hráč: Field (Kolín).