Kolín – Brno 69:75

Kolínští hráči věděli, že si z brněnské palubovky odvezli vysokou porážku 111:80, přesto se do svého soka pustili bez bázně a v páté minutě vedli nad svým soupeřem již 11:7. Hosté se rozjížděli pomalu. Zpočátku jim scházely nápady, pohyb i přesnost střelby.

Domácí hráči ale v neproměňování čistých příležitostí svého soupeře daleko předčili, takže Brno nakonec úvodní čtvrtinu vyhrálo v poměru 17:19.
Festival neproměněných šancí pokračoval i v druhé čtvrtině. Jako by se v Kolíně ani nehrála nejvyšší basketbalová soutěž. Oba týmy si připsaly pouze 16 bodů. Ve třetí čtvrtině brněnští hráči zabojovali, v krátkém sledu vstřelili tři koše za tři body (2x Wiedner, 1x Vrubl) a vytvořili si tak nad domácím týmem pohodlný desetibodový náskok.

Domácí se pak sice v poslední části snažili zápas zdramatizovat, snížili až na 65:69, ale jejich střelecká nemohoucnost jim více nedovolila. Navíc se jim nedařilo pokrýt brněnského Gajdošíka, který rozdával chytré přihrávky, bránil, doskakoval, ale hlavně dával důležité koše. Ve snaze o závěrečný nápor nepomohla kolínským hráčům ani komorní atmosféra ztichlé haly, jejíž klid čeřilo svým monotónním fanděním jen sedm statečných adolescentů.
Ani podruhé v sezoně se tak kolínským basketbalistům nepodařilo brněnský tým porazit, a je zřejmé, že po pěti porážkách v řadě se jejich situace začíná komplikovat.

Body a sestava Kolína: Šebek 23, Řeřábek 16, Velenský 11, Krátký 6, Vorlíček 4, Harrison 4, Broxsie 2, Martin 2, Dostál 1, Kiršbaum 0.
Body Brna: Gajdošík 15, Machač 13, Wiedner 12, Vrubl 11, Skála 11, Norwa 9, Novotný 4. Trojky: 13/3:23/7. Dvojky: 40/24:35/19. Šestky: 16/12:27/16. Doskoky: 25:27. Chyby: 23:17. TH: 12/16:16/27. Diváků: 500. Nejlepší hráči: Šebek – Gajdošík, Wiedner.