„To bylo v plánu. Nebylo to proto, že by někdo něco neplnil, nebo že by to bylo za trest,“ uvedl kouč Kolína Predrag Benáček. „Jinak jsem byl s hrou spokojený, hlavně s obrannou fází. Určitě to byl za poslední tři roky nejlepší vstup do přípravy. Po hrubé přípravě jsme chtěli přesně takového soupeře. Benešov měl mladý a bojovný tým,“ dodal.

Stínem utkání bylo zranění Jonese, který dostal nepříjemného koňara. „Byl v nemocnici na rentgenu a ten naštěstí neukázal nic vážného. Měl by být v pořádku,“ podotkl Benáček.

Kolínský lodivod poslal proti Benešovu téměř všechny hráče na hrací plochu. Chyběl pouze zraněný David Machač, který má ruku v sádře.
„Před třemi týdny neustál souboj s Jelínkem a zlomil si ruku. Příští čtvrtek by měl jít na sundání a potom absolvovat krátkou rehabilitaci,“ podotkl Benáček.

Další utkání sehrají kolínští basketbalisté v pondělí 6. září. Na domácí palubovce hostí od 19.00 hodin vítěze první ligy, pražskou Spartu.

Body: Stria 14, Zuzák 12, Jelínek 10, Miles 10, U. Benáček 10, Smith 9, Marko 9, Hubálek 5, Zachrla 5, Hemmy 4, Jones 3.