„Soupeře jsem překvapili hned od začátku. Předváděli jsme vynikající obranu a začalo se nám dařit i v útoku. Během pěti minut jsme vedli o deset bodů. Soupeř to po první jasně prohrané čtvrtině trochu zabalil a usnadnil nám další průběh zápasu. Z náskoku po první polovině jsme těžili i ve druhé části zápasu. Po přestávce bylo naší snahou udržet náskok vybudovaný v první půli,“ uvedl po utkání Petr Benda.

Nymburk se tak může těšit na další porci šesti velmi kvalitních zápasů. „Myslím, že lepší soupeře si nemůžeme přát. Gran Canaria je jeden z předních španělských týmů, Turk Telekom je to samé v turecké lize a Red Star je účastníkem Adriatické ligy. Kvalita soupeřů je vysoká. Konečně v TOP16 si nemůžeme vybírat, každý soupeř je velice kvalitní. Samozřejmě máme velkou radost, že se nám po dvou smolných letech podařilo postoupit. Bonusem je postup z prvního místa skupiny. Pro nás je to obrovský úspěch,“ dodal Benda.

Nymburk přiletěl do Ventspilsu výborně připraven, což dokázal od první minuty. „Vítězství a postup do dalšího kola je velký úspěch pro klub. Na našem projevu bylo patrné, že jsme přijeli do Ventspilsu vyhrát. Mentálně a fyzicky jsme byli výborně připravení a bylo to vidět od samého začátku zápasu,“ řekl šťastný kouč Nymburka Muli Katzurin.

Pavel Pumprla hrál předloni druhou ligu, teď se raduje z postupu v evropském poháru. „Je to trošku fofr a mohu být jedině rád, že se nám podařilo splnit předsezónní cíl. Je vynikající, že jsem mohl být součástí týmu, kterému se to podařilo, nejen na lavičce, ale i na hřišti. Je to pro mě obrovská zkušenost. Teď máme otevřené dveře, odehrajeme dalších 6 kvalitních zápasů a myslím, že nejsme bez šancí myslet na postup do čtvrtfinále,“ slibuje Pumprla.

(Tomáš Laš)