„Mají úplně obměněný kádr. S USK, které známe z loňska, nemá jejich letošní celek nic společného. Změnili i způsob hry. Používají hodně zónovou obranu jedna tři jedna,“ popsal celek hostí trenér Kolína Predrag Benáček.

Z toho plyne co? Věříte ve výhru?
Pokud se zvládneme vypořádat právě se zónovou obranou, která je dost nepříjemná, a ubráníme jejich nejlepšího hráče Mylese McKayho, tak máme velké šance vyhrát.

Vraťme se ke dvěma již odehraným kolům. V tom prvním se vám příliš nedařilo v Děčíně…
Nečekal nás lehký zápas, ale nic nenasvědčovalo tomu, že budeme mít hned v prvním kole takový výpadek. Deka padla na Američany a ani čeští hráči nedokázali tlaku prvního utkání odolat. Měli jsme problémy. V Děčíně se bude každému těžko vyhrávat. Mě spíš vadí výkon, než prohra.

Ve středu jste ve druhém kole porazili nováčka soutěže, Vyšehrad…
Vyšehrad dostal nakládačku v prvním utkání v Pardubicích a ve druhém kole si chtěl zlepšit náladu. My jsme odehráli zápas, který jsme museli vyhrát. To se podařilo. Ale zase nejsem spokojen s výkonem, s výhrou ano.

Co vám na kolínské hře zatím vadí nejvíce?
Nejméně jsem spokojený s doskokem, hlavně pod naším košem. A pak s obranou. Jak s individuální, tak s týmovou. Máme sedm hráčů, kteří loni hráli v jiných týmech a každý z nich má svoje zvyky. Bude potřeba čas, než se přizpůsobí tomu, co žádám já.

Takže z toho vyplývá spokojenost s útokem, že?
Ano, s tím jsem spokojen. Zatím jsme v každém zápase kromě Děčína nasázeli 80 až 100 bodů a to, ať už jsme hráli s Nymburkem, Vyšehradem nebo třeba Ústím.

Celková spokojenost s hrou Kolína je?
Není. Máme na víc, můžeme hrát opravdu lépe.

Tereza Hölzlová

Další články k tématu
Největším problémem basketbalistů Kolína je hala

Perličky z Mattoni NBL a rozlosování Kolína

FOTOGALERIE: Představení hráčů BC Kolín