A v mnoha disciplínách se ukázalo, že olympijské klání je ještě kvalitnější než mistrovství ČR, protože specialistům zle zatápěli i sportovci z jiných odvětví. Středočeský kraj, který se stal vítězem celé olympiády, reprezentovala také šestice mladých atletů Sokola Kolín – atletika.
Velikého úspěchu dosáhla mladší žákyně Vanessa Wurmová z atletických sportovních tříd na 7. ZŠ Kolín ve skoku vysokém. V kvalifikaci měla velké štěstí, protože kvalifikační limit 140 cm zdolala až na potřetí a do finále postupovala až z posledního 12. místa. Ve finálovém závodě skákala na první pokus až do 145 cm, kde uspěla znovu až ve třetím skoku. Následujících 148 cm však jako jediná ze čtveřice úspěšných na této výšce zdolala na první pokus, a protože výš už nikdo neskočil, stala se vítězkou olympijského závodu!
Skvěle si počínala v běhu na 100 m překážek i starší žákyně Nikol Lumendová. Ta se osobním rekordem 15,07 s probojovala do osmičlenného finále a v něm se rozhodně neztratila. Poprvé stlačila svůj čas pod 15 sekund a vybojovala nejen výborné 5. místo, ale překonala také 25 let starý kolínský rekord Renaty Doležalové!
Velmi spokojená mohla být sprinterka a dálkařka Martina Douděrová. V dálce jí první životní skok přes pět metrů o délce 503 cm vynesl 12. místo, ale největší radost jí přineslo vyhlašování výsledků štafety starších žákyň na 4x60 m, kde jako členka středočeského týmu vystoupila pro bronzovou medaili!
Smůla, která letos provází špičkové kolínské atlety, se jim nevyhnula ani v Táboře. Veliký favorit skoku vysokého starších žáků Matyáš Dalecký sice hladce prošel kvalifikací, pak však v běhu na 100 m překážek upadl a zlomenina ruky jej vyřadila nejen z olympijských bojů, ale na nějaký čas z atletických klání vůbec.Zbylým dvěma děvčatům se příliš nedařilo. Starší žákyně Linda Vondrová se sice po zdolání limitu 150 cm probojovala do finálového závodu, v něm však zdolala pouze stejnou výšku, zůstala tak daleko za svým osobním rekor-dem a skončila až na 14. místě. Poslední kolínská zástupkyně mladší žákyně Lucie Šimonová skočila do výšky 125 cm a skončila dvacátá, ve skoku dalekém znamenalo jejích 426 cm až 26. místo. Spolu s Vanessou Wurmovou se pak podílely na 6. místě středočeské štafety.

(Jiří Tuček)