Minulý rok se čeští atleti probojovali do superligy této soutěže mezi naprostou evropskou elitu a odjížděli k utkání s přáním nebýt mezi sestupující trojicí.

Kateřina celé utkáni svou disciplínou zahajovala a vedla si naprosto famózně. Na start nastupovala sice s letošním devátým výkonem mezi dvanáctkou startujících, ale už v prvním pokusu poslala kladivo do vzdálenosti 67,11 m a zařadila se na skvělé třetí místo.

Ve druhé sérii se sice před ní dostala reprezentantka Běloruska a Španělska, ale kolínská závodnice, která házela v pořadí jako předposlední, dokázala svým druhým hodem překonat český rekord žen do 22 let výkonem 69,39 a posunula se na třetí příčku.

O tu nepřišla ani ve třetích pokusech, kdy se k ní na 6 cm přiblížila Běloruska Matoshka, a protože ME družstev má modifikovaná pravidla, podle nichž jen první čtveřice má ještě čtvrtý pokus, mohla absolvovat ještě toto finále.

V něm se už pořadí nezměnilo, a tak Kateřina prohrála pouze se stávající světovou rekordmankou Betty Heidler a bývalou světovou rekordmankou Lysenkovou. Pro tým tak získala 10 bodů, a jak se ukázalo, ve všech ostatních disciplínách dokázala být v českém týmu lepší jen vítězná Zuzana Hejnova na 400 m překážek, druhá Dennisa Rosolová na 400 m a stejně jako ona na třetím místě skončili Barbora Špotáková, Jaroslav Bába a Jiřina Ptáčníková, tedy samá esa české atletiky.

Bohužel ani vynikající výkon Kateřiny nestačil na to, aby se český tým v elitní skupině udržel, když skončil desátý.