Družstvu juniorek nevyšly podle představ úvodní disciplíny. Potom se ale přece jen smůla přestala lepit na kolínské paty. Hlavně díky vrhačce Šafránkové a skvělému bodovému přídělu ze skoku o tyči se družstvo zařadilo do bojů o medaile.

V závěru finále ale už převážily slabší kolínské disciplíny. Do závěrečných štafet šly Kolíňačky sice ze 3. místa, ale už jen s náskokem 4 bodů. A protože na 4x100 m kolínská štafeta při předávce upadla a slávistky byly druhé a na 4x400 m kolínská kvarteta rovněž body nezískala, bylo z toho nakonec sice vynikající, ale nevděčné 4. místo.

Ani junioři nestoupili do utkání zcela podle svých představ. Za očekáváním skončila hlavně osmistovka, kde startovali hned čtyři Kolíňáci. Tři běželi v A běhu, který ale protaktizoval, běžel volně na finiš a tak body nakonec vybojoval jen Javůrek za 8. místo (1:58,31). Nejlépe si tak vedl Hejduk, který ve slabším B běhu běžel odvážně, překonal osobní rekord (1:58,11) a skončil celkově sedmý.

Naděje pozvedl až skok o tyči, kde druhý skončil Pašiak (450) a pátý ve vyrovnaném „osobáku“ Kořínek (405). A když Hejduk suverénně vyhrál 3000 m překážek za 10:00,84, stejně jako Kourek 5000 m (15:47,06) a na stejné trati přidal ještě 6 bodů Břinčil (16:58,93), bylo veseleji.

Pavel Peňáz prohrál v oštěpu jen s jedním z nejlepších evropských oštěpařů juniorské kategorie Frydrychem (64,99) a získal 9 bodů. Vzápětí přišel obrovský zvrat v pořadí, protože Kolíňáci vybojovali ve skoku vysokém 40 bodů, když Stolín vyhrál vynikajícím výkonem 209 cm, druhý byl Vondra (197), o třetí místo se stejným výkonem podělili Kopecký a Šutera a ještě šestý byl Hanuš (194). Sokol Kolín se tak zcela nečekaně vyhoupl do čela vyrovnaného souboje.

Konec utkání byl jako na houpačce. Naděje na zisk medailí znovu oživili trojskokani. Hanuš potvrdil roli favorita a vyhrál (14,85) a důležité body za 6. a 7. místo přidali Stolín (13,82) a Kopecký (13,75). Do štafet nastupovali Kolíňáci stejně jako dívky z bronzové pozice s náskokem 5,5 bodu. V běhu na 4x100 m z něj ale o čtyři body přišli, když oproti 6 bodům kolínské štafety Špecinger, Pašiak, Tůma, Hanuš (44,98) získali Brňané bodů deset. A tak o všem rozhodoval běh na 4x400 m, kde kolínští junioři nesměli doběhnout víc jak jedno místo za Univerzitou Brno. Po doběhu čtveřice Hejduk, Kourek, Tůma, Javůrek (3:33,70) zavládlo v kolínském táboře obrovské zklamání, protože prohra o dvě místa znamenala stejně jako u juniorek medaili pouze „bramborovou“. Za deset minut však přišla skvělá zpráva. Brněnská štafeta byla pro předčasný seběh diskvalifikována.

Junioři Sokola Kolín tak poprvé v historii oddílu vystoupili pro bronzové medaile. Členové týmu, vedeného Květoslavem Paříkem, pak tento skvělý úspěch vzpomínkou věnovali dlouholetému vedoucímu družstva Václavu Šircovi, který nedávno zemřel.