Závod ukázal, že na kolínské dlouhé běhy dolehla určitá krize. Po mnoho let byli kolínští běžci v rámci ČOS nejlepší, ale letos získali pouhé čtyři medaile z 52 možných, i když pravdou je, že nemohl startovat ani Zdeněk Hejduk, který skládal zkoušky na vysokou školu, ani Václav Škvor, který startoval na Pražském firemním půlmaratónu. A tak čest kolínských běhů především zachraňovaly starší žákyně, které obsadily kompletní stupně vítězů.
Zvítězila svěřenka trenérky Jany Šedinové Pavla Dvořáková, která na trati svedla vyrovnaný boj s Markétou Drahovzalovou a Karolínou Novotnou, které trénuje Ivan Karger. Čtvrtou medaili, stříbrnou, pak přidala v závodě žen svěřenkyně Jiřího Tučka Pavlína Licková. Kvalitní výkony podali také Filip Neřold, pátý ze závodu starších žáků a David Seifert, který doběhl na stejném místě mezi mladšími žáky.
V úspěšnosti letos kolínské běžce, kteří skončili podle počtu medailí třetí, výrazně předčili závodníci Sokola České Budějovice, kteří získali 6 zlatých a 2 bronzové medaile, a Sokola Opava, kteří vybojovali 3 zlaté, 5 stříbrných a 4 bronzové.

(Jiří Tuček)