V sobotním přímém přenosu České televize na galavečeru v hotelu Ambassador – Zlatá husa při vyhlašování výsledků ankety Atlet roku 2008 totiž převzala cenu pro nejlepšího mládežnického atleta České republiky „Junior roku“. A dlužno říci, že svěřenkyně trenérů Jiřího Tučka a Stanislava Pluhaře získala prestižní ocenění naprosto suverénně, skoro stejně jako celková vítězka ankety Barbora Špotáková. Tu totiž tipovalo na první místo všech 136 trenérů, novinářů a atletických funkcionářů, kteří do ankety přispěli, zatímco Kateřina získala ve své kategorii jen o 8 prvních míst méně – 128!
Tento skvělý úspěch, na který nikdy žádný kolínský atlet nedosáhl, přinesly kolínské kladivářce výborné výkony po celou sezonu, především pak stříbrná medaile z juniorského mistrovství světa, titul mistryně České republiky v kategorii žen i žen do 22 let, překonaný český ženský rekord výkonem 68,26 m a úspěšná reprezentace ČR na Evropském poháru, když v portugalské Leirii pomohla k českému výběru k postupu do elitní dvanáctky pro ME družstev v příštím roce. Jediným stínem na letošní sezoně Kateřiny Šafránkové tak bylo pouze to, že po 66 dnech na čele českého žebříčku přišla doslova za pět minut dvanáct o letenku na olympijské hry do Pekingu.
Ocenění dodalo Kateřině další motivaci do příští sezony, kde má před sebou tři velké výzvy – mistrovství Evropy do 22 let, světovou univerziádu a mistrovství světa mužů a žen. Určitě by brala, kdyby ji úspěch na těchto soutěžích vynesl v příštím roce až do první desítky ankety Atlet roku 2009. Vždyť už letos, ačkoli nebyla v oficiální „nabídce“ Českého atletického svazu tipujícím, obsadila mezi dospělými 16. místo a porazila tak řadu olympioniků.