Sobotní účast přitom začala poměrně nenápadně. Jako první se představila nová tvář kolínské atletiky, loni ještě mladší žákyně Nikol Lumendová, a hned při svém prvním startu ve starší kategorii obrovsky překvapila. V rozběhu na 60 m překážek si zaběhla osobní rekord 9,51 s a naprosto senzačně mezi 23 nejlepšími českými překážkářkami postoupila do šestičlenného finále. V něm sice na poslední překážce zakopla a připravila se o další zlepšení osobního maxima, i tak je však 6. příčka v čase 9,62 s velkým úspěchem!

V běhu na 800 m se na start prvního rozběhu postavila svěřenkyně Ivana Kargera Karolína Novotná, která patřila do širšího okruhu favoritek. Svým výkonem ale úplně nepřesvědčila, doběhla třetí za 2:26,44 min. a až do zveřejnění výsledků posledního třetího rozběhu se musela obávat o postup. Nakonec se však posledním časem vmáčkla do finálové osmičky. Nedařilo se mladým dálkařům, kterým nevyšel ani jeden skok, a tak se Jan Lonek (512) a David Seifert (497) umístili až na 16. a 17. místě. Ve stejné disciplíně Nikol Lumendová obsadila 12. místo výkonem 476 cm. Závěr kolínské sobotní účasti ale obstarala parádním vystoupením v rozběhu na 300 m Petra Sotonová. Potvrdila, že patří k favoritkám závodu a osobním rekordem a nejrychlejším časem rozběhů 41,51 s si zajistila nejvýhodnější dráhu pro nedělní finále.
Nedělní vystoupení pak vyšlo kolínským závodníkům parádně. Ve finále na 800 m se sice brzy odpoutala jasně vedoucí trojice závodnic, která dala Karolíně Novotné zapomenout na sen o medaili, v souboji o 4. místo ale byla v čase 2:27,53 nejúspěšnější a vybojovala tak své doposud nejlepší individuální umístění. Vzápětí si ve výškařském sektoru vylepšila o plných 5 cm své osobní maximum dcera někdejšího československého výškařského rekordmana Linda Vondrová a výkon 155 cm jí vynesl skvělou 5. příčku. Skoro o 40 cm se v mistrovském závodě ve skoku o tyči zlepšil také David Seifert a po skoku přes 299 cm se i on dostal velice překvapivě do finálové osmičky a skončil sedmý.
A pak to přišlo. Ve finálovém běhu na 300 m svěřenkyně trenéra Květoslava Paříka Petra Sotonová doslova letěla a ve fantastickém osobním i kolínském rekordu 40,97 s vybojovala nejen svou první individuální mistrovskou medaili v životě, ale rovnou titul mistryně České republiky! A to nebylo zdaleka všechno. V dramatickém souboji výškařů, kde soutěž gradovala až na výšce 185 cm, rozhodl Matyáš Dalecký jejím překonáním a zlepšením osobního maxima o 5 cm o zisku druhého mistrovského titulu pro kolínské barvy! Pak se sice příliš nedařilo Pavle Dvořákové na trati 1500 m, kde časem 5:29,33 min. obsadila 12. místo, ale ještě jedna kolínská radost měla přijít. V závěrečném běhu na 3x300 m v konkurenci 17 štafet kolínské dívky Karolína Novotná, Nikol Lumendová a Petra Sotonová zaběhly vynikající čas 2:08,27 min., dokonce o dvě vteřiny rychlejší než při letním zisku zlata (v sestavě se Sovadínovou namísto Lumendové), vůbec nedaly svým konkurentkám šanci a získaly mistrovský titul s obrovským třísekundovým náskokem!
Takový halový žákovský šampionát se ziskem tří titulů mistrů republiky a čtyř dalších finálových umístění ještě kolínská atletika nepamatuje. Vždyť z 88 zúčastněných klubů získaly tři zlaté medaile jen Sokol Kolín – atletika a AC TEPO Kladno!

(Jiří Tuček)