V sobotním programu se nejprve představil v rozběhu na 800 m svěřenec Ratislava Šediny Jiří Tůma. Se svým vystoupením ale určitě spokojený nebyl. Jeho velmi průměrný čas 2:02,79 na postup do finále ani zdaleka nestačil a obsadil tak celkové 13. místo.
To svěřenec Jiřího Tučka Zdeněk Hejduk byl po doběhu závodu na 3000 metrů mnohem spokojenější. V rychlém závodě posunul svůj osobní rekord o plných sedm sekund na 8:37,67, a i když skončil desátý, těšil ho jistě při jeho prvním závodě po přechodu do kategorie dospělých i pouze pětisekundový odstup od čtvrtého místa.
V neděli se současně rozeběhly soutěže ve vrhu koulí žen za účasti Kateřiny Šafránkové a v trojskoku mužů, kde startoval čerstvý juniorský mistr republiky Lukáš Kopecký. Novopečené nejlepší sportovkyni města Kolína se start v zimní doplňkové disciplíně vůbec nevydařil. Ačkoli v rozhazování poslala kouli z místa na 13,5 metru, se sunem se v závodě dostala jen na 12,64 a skončila až jedenáctá.
Svěřenec Květoslava Paříka si vedl mnohem lépe a bylo velkou smůlou, že se od juniorského mistrovství potýká s nepříjemným zraněním kotníku, které mu nedovoluje plný výkon. I tak v poslední sérii doletěl na 14,32 m a vybojoval vynikající 5. místo. Kdyby však mohl zopakovat svůj „juniorský“ výkon 14,84 z minulého týdne, bral by stříbro!
Veliké překvapení pak připravila další členka skupiny Květoslava Paříka, spolupracující se Zdeňkem Lubenským, ještě dorostenka Aneta Morysková. V tyčkařském sektoru překonala o 11 cm svůj osobní rekord, překonala 345 cm a vybojovala skvělé 7. místo.
Tečku za kolínskou účastí udělal výškař Tomáš Sixta. Ten však při úspěšném pokusu na 195 cm ucítil bodnutí v lýtku a dále v soutěži již nepokračoval. Obsadil tak 11. místo.
Kolínští atleti tak stejně jako v loňském roce vybojovali dvě finálová umístění a v nejvyšší české konkurenci se opět neztratili.

(Jiří Tuček)