Finále se totiž odehrávalo především ve znamení souboje letošního druhého týmu z Poháru mistrů evropských zemí ACP Olymp Brno, za nějž závodí řada slovenských posil i hostujících závodnic prakticky z celé ČR, s neméně silným celkem ostravských Vítkovic. Teprve daleko za nimi se odehrával souboj o bronzovou medaili mezi ostatními sedmi družstvy. Kolíňačky však už nastupovaly velmi citelně oslabené, když jednu z hlavních opor – Sedlaříkovou – neuvolnil zaměstnavatel z dlouhodobé brigády a z různých důvodů, bohužel ne vždy zásadních, se omluvily i Jirásková, Jůzová, Kubicová a Šlezová. Přesto dívky v modrobílém nezačaly špatně. V hodu oštěpem vybojovala třetí místo Šedivá (43,24) a 4 body přidala Andrejsková (37,22). V běhu na 800 metrů doběhla Javůrková devátá (2:28,58) a dařilo se i tyčkařkám, když Drábková získala 8 bodů za třetí příčku (315) a pátá skončila Morysková (300). Síla letošního kolínského týmu spočívala především ve vrzích, a to se projevilo po oštěpu také v kladivu. To suverénně vyhrála Šafránková (56,39), ale ještě třetí příčku vybojovala Klausová (45,18) a dva body přidala také Tučková (34,78). Kolín měl v tuto chvíli 49 bodů a bylo jasné, že za dvěma suverény si to rozdá o bronzovou medaili s pražskou Slavií, neboť ostatní družstva už výrazně zaostávala.
V běhu na 400 m přidala 4 body Podnecká (60,65) a přišla další silná kolínská disciplíny – hod diskem. V něm si už letos potřetí poradila ve výborném novém osobním rekordu 48,73 m Šafránková s účastnicí juniorského MS Klausovou (46,62) a Kolíňačky tak obsadily prvá dvě místa. Jeden bod přidala také Tučková (30,45), škoda prvého smolně přešlápnutého hodu, který by jí přinesl bodíky čtyři. Družstvo Sokola Kolín – atletika se dostalo jasně na třetí příčku a i oslabené sahalo po medaili. Vzápětí ale přišla špatná zpráva. Při trojskoku se zranila Michaela Podnecká, která tak nebodovala nejen v této disciplíně, ale nemohla nastou-pit ani k běhu na 400 m překážek. To znamenalo definitivní konec kolínských nadějí. Nic platný nebyl bod Minarčíkové z běhu na 3000 m překážek (13:56,68) ani tři body Javůrkové z běhu na 3000 metrů (11:45,33) ani dva body Šedivé z běhu na 1500 metrů (5:54,42). Nepomohlo ani třetí vítězství Šafránkové, tentokrát v kouli (12,06) a poslední půlbod kolínského zisku Klausové (10,26). Dívky pražské Slavie výrazně zabodovaly především na dvoustovce a v závěrečných štafetách, kde už kolínská děvčata nestartovala.
Na Kolíňačky tak zbylo stejně jako loni v konkurenci týmů z mnohem větších měst nepopulární čtvrté místo. Ani to by ale nemělo zůstat jen ve stínu velkého úspěchu žákyň, protože pro juniorky je to druhý nejlepší výsledek v historii, když bronzové medaile vybojo-valy jen v roce 1995!