ČERVEN

Polepy se v krajské fotbalové lize potýkaly s problémy. Ne však s herními, ale vrásky na čele jim dělalo počasí. Několik zápasů na hřišti Polep nemohlo být sehráno, protože příroda zasáhla a hřiště bylo pod vodou.

Čtrnáct medailí si přivezli kolínští plavci z Letního poháru žactva Středočeského kraje, které proběhlo v kladenském bazénu. Nejúspěšnější závodnicí Středočeského kraje se stala Denisa Försterová, který získala hned titulů.

Kolínští extraligoví gymnasté skončili na třetím místě.

Kolínský šachista Michal Moravec se stal přeborníkem kraje v bleskovém šachu.

Okresní fotbalové derby sehráli týmy FK Kolín a Polep. Polepy si nakonec z kolínského trávníku odvezly těsnou výhru 1:0.

Fotbalisté Kolína si vítězstvím 2:1 nad Benátkami nad Jizerou zajistili postup do finále Středočeského poháru ČMFS.

Tým FK Kolín zažíval jaro snů. V krajském přeboru málo kdy našel přemožitele, postup do divize měl již jistý a navíc ve 14. jarním kole už měl na svém kontě také 8 zápasů, ve kterých ani neinkasoval.

Ratboř si v polovině měsíce zajistila postup do vyšší soutěže – do I. B třídy.

Fotbalisté Kolína ve finále Středočeského poháru ČMFS podlehli Vlašimi B 1:2.

Fotbalisté Peček spadli z I.B třídy skupiny D.

Kolínská kladivářka Kateřina Šafránková se na Mistrovství Evropy družstev umístila na šestém místě.

Kapitán kolínských sledge hokejistů, který je zároveň kapitánem českého reprezentačního vývěru, Pavel Kubeš se stal nejlepším sledge hokejistou roku.

Do Kolína přijeli mistři. Kolínští hokejoví odchovanci Tomáš Mojžíš a Petr Čáslava přijeli do rodného měst ukázat zlaté medaile z MS 2010 a též pohár pro vítěze.

Kolínští hokejbalisté uspořádali velký otevřený turnaj. celkem se ho účastnilo 14 mužstev.

ČERVENEC

Kolínským basketbalistům začalo letní volno. Z týmu odešli Jan Pavlík a Roderick Platt. Oběma skončila smlouva. Na jejich místa nastoupili Luboš Stria a Američan Chris Miles.

Kolínský odchovanec David Šafránek získal mistrovský titul. Coby člen české in–line hokejové reprezentace juniorů přivezl zlato z mistrovství světa z Německa.

Dvě kolínské hokejistky (Kateřina Mrázová – starší dorost SC Kolín a Alena Polenská – americký univerzitní tým Brown Bears) získaly jakožto členky české ženské in–line hokejové reprezentace mistrovský titul na domácím šampionátu v Berouně. Obě hráčky se dostali o do All star týmu turnaje a Alena Polenská ještě nejlepší útočnicí a střelkyní.

Kolínský hokejový klub angažoval nového šéftrenéra mládeže. K dosavadnímu kouči Václavu Rácovi se přidal kolínský odchovanec, který ještě stále hraje a hájí barvy prvoligového Hradce Králové, Jiří Kadlec.

Začaly přípravy na fotbalový podzim.

Mladé kolínské volejbalistky TJ Agro Kolín vyrazili na Světový festival sportu do rakouské Vídně a rozhodně se tam neztratily. Celkově se tam umístily na devátém místě a porazily například elitní tým Američanek.

Kladivářka Kolína Kateřina Šafránková na Mistrovství České republiky brala stříbrnou medaili. O několik dní později se kolínská atletka Šafránková vydala na Mistrovství Evropy do Barcelony. Tam ve světové konkurenci obsadila devatenácté místo.

Tereza Hölzlová