Tradičně první na start nastoupily kadetky a tradičně první do cíle s velkým náskokem dojela Jana Czeczinkarová. Druhé místo doslova vybojovala Elena Vaníčková a o šanci zkompletovat první tři místa pro Remerx Cycling Team Kolín připravily Danielu Březinovou technické problémy. V celkovém pořadí ale najdete všechna tři děvčata právě na medailových pozicích.

„Holky jely výborně, Jana jako obvykle, Elen Vaníčková se začíná vracet po nemoci a Dáda Březinová trochu doplatila na nezkušenost. Věřím, že na mistráku se všechny poperou o první tři místa,“ hodnotil trenér Jan Slavíček.

V žácích si stabilní výkonnost drží Jonáš Březina, který tentokrát skončil sedmý. „Na nejlepší to ještě nestačí, musí si chvilku počkat. Na to, že jezdí prvním rokem jsou to ale velmi dobré výsledky,“ dodává trenér.

Podle zavedeného scénáře začal i závod kadetů. Start, Honza Bartoň hodně vpředu, ale opět se mu dobrý úvod nepovedlo dotáhnout do konce. Velmi dobře zajel Lukáš Kunt, který se dlouho držel na čtvrté pozici, v posledním kole se ale o tři místa propadl. Slušně si vedl i Pavel Křížek. „Oba kluci jezdí v kategorii prvním rokem, takže spokojenost. Bohužel Honza měl ze začátku pád a nedostal se už zpátky na špici, ale věřím, že na mistráku bude o medaili bojovat a bude opět lídrem, jako je celou sezonu,“ podotkl Jan Slavíček.

V juniorech se tentokrát medaile nepovedla, i tak ale byli dva závodníci z kolínské stáje v první desítce. Dan Lukeš se pohyboval těsně za vedoucí trojicí a nakonec z toho bylo páté místo. „Dnes to nebylo ono, byl jsem vpředu, ale zrovna když jsem se chystal předjet Šimona Matějů, tak on napnul mlíko a já se dostal až za něj. A jel jsem vlastně v protisměru. Musel jsem zastavit a zase se vrátit na trať. Ztratil jsem pět až deset vteřin a už jsem to nesjel,“ objasnil Lukeš.

Výborně rozjel závod Kuba Cozl. „Má dobré starty, ale nedokáže udržet tempo po celou dobu. Asi trochu doplácí na letní výpadek, vytrvalost mu ještě chybí. „Ze začátku jsem byl druhý, ale velký problém jsem měl s dlouhým výběhem, tam mi vždycky utekli. Bolely mě i záda a konečné deváté místo je pro mne zklamáním,“ neskrýval rozčarování Cozl.

Těsně za první desítkou se ještě umístil Vít Řehák.

Odpoledne pak patřilo nepohárové Velké ceně Kutné Hory a i tam byly oranžové barvy hodně vidět. Tomáš Paprstka byl od počátku na špici a vybojoval výborné třetí místo. „Kluci jeli z plné přípravy, den předtím měli dvoufázový trénink a na kole byli i dopoledne před závodem. Tomáš jel excelentně, velmi dobře to zvládl i Filip Eberl,“ byl spokojený trenér. „Ani jsem bednu nečekal. Myslel jsem, že Kulhavý bude celou dobu vepředu, pak ale odpadl, stejně tak i Mlynář. Říkal jsem si, že nesmím povolit, rozhodně jsem nechtěl skončit čtvrtý,“ uvedl Tomáš Paprstka.

Ten se nyní chystá na světový pohár do belgického Koksijde.