Český Brod skončil po základní části extraligy na posledním osmém místě, Žatec byl naopak pátý. Mírným favoritem v této sérii tak byli hráči Žatce.
Český Brod na západočeském hřišti soupeři honbu za vítězství znepříjemňoval, k vítězství mu to ale nepomohlo. Prohrál 1:5. „Vypadá to, že to bylo odevzdané, ale několikrát jsme prohráli až ve třetích setech, nebo tam byly sety, kdy jsme jasně vedli a pak jsme stejně prohráli,“ shrnul českobrodský hrající trenér Tomáš Cibulka.

Český Brod - Žatec 5:4

Do odvety v Českém Brodě vstoupili lépe hosté a vedli 1:0. Hned druhou dvojici ale získali Českobrodští. Stav tak byl vyrovnaný. „To bylo pro nás dobré, jakmile jsme v sezóně prohrávali 0:2, tak jsme pak ten zápas začali ztrácet,“ hodnotil Tomáš Cibulka.

Následnou trojici ale už domácí opět vcelku hladce prohráli. „Mrzelo mě, že se nevyhecovali, je to přeci jen domácí zápas a hraje se o bytí v extralize,“ hřímal Cibulka. Českobrodští pak ale opět srovnali. „Chytli jsme se a konečně nám to trochu šlo,“ řekl hrající trenér Tomáš Cibulka.

V singlu si Petr Vít poměrně lehce poradil s Markem Vedralem. Žatec se tak opět dostal do vedení. Neradoval se ale dlouho.

Nejdříve domácí srovnali a pak se dokonce dostali do vedení. „To byl krásný nohejbal, tam se fakt makalo na obě dvě strany. Diváci se chytli a dost nás ke konci utkání vyhecovali,“ rozplýval se Cibulka.

Český Brod mohl ziskem dalšího bodu celé utkání uzavřít výhrou, nepovedlo se ale a hosté zásluhou Ondřeje Víta s Pecinou vyrovnali. „Dvojku Milana Kaděry a Marka Vedrala prostě smetli,“ hodnotil Cibulka.

V rozhodujícím střetnutí proti sobě nastoupili doposud neporažení – českobrodští hráči Janík s Cibulkou a proti nim Vít s Tirpákem. „Ve třetím setu jsme se trhli a pak už jsme si to pohlídali,“ radoval se Cibulka. Domácí tak srovnali stav série.

O tom, kdo v extralize setrvá a kdo o ni bude dál bojovat, rozhodne až třetí duel. Ten se odehraje v sobotu v Žatci. „Budou pod tlakem, šance mají asi o něco větší, ale stále nám věřím,“ míní Tomáš Cibulka.

Utkání startuje dvě hodiny po poledni.

(Martin Šnajdr)