A jak to dopadlo? Přes čtvrtfinále, kde Kolínští narazili na portugalskou Benficu, se jim přejít nepodařilo. Jako o neúspěchu ale o turnaji mistrů nemluví. „Chtěli jsme vyhrát první zápas a bojovat o medaile, ale po prvním utkání jsme viděli, že nám zkušenosti z evropské scény chybí,“ byl nohama na zemi kouč Kolína Radek Honzíček.

Úvodní zápas s Benficou jste prohráli 16:19. Jaký to byl duel? Měli jste k výhře daleko?
Benfica byl tým, který jsme měli porazit. Ale projevila se naše nezkušenost na evropské scéně a nervozita. Kromě Tomáše Sládka, který nějaké zkušenosti má, ostatní psychicky zápas nezvládli. Po poločase jsme se dokázali dotáhnout na rozdíl jednoho koše, ale neměli jsme štěstí. Pak na konci sudí pískl spornou penaltu, a to rozhodlo. Když by nebyla, tak věřím, že jsme zápas dokázali otočit.

Muselo to být zklamání. A hned druhý den na to další utkání…
Ano, hráči byli zklamaní. Navíc nás čekal ruský univerzitní tým Orel Ostu. Devadesát procent tohoto týmu hraje v ruské reprezentaci a ruská reprezentace letos naši porazila. Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas.

Ale zvládli jste ho. Vítězství 24:16 vypadá jednoznačně…
Před utkáním jsme udělali drobné změny v sestavě, dobře jsme se vyspali a začali jsme věřit sami sobě. To bylo vidět už na rozcvičce. A i když byl ruský tým mnohem silnější než Portugalci, se kterými jsme prohráli, dokázali jsme vyhrát.

Takže vás čekal poslední zápas na Evropa cupu, zápas o páté místo…
Ano. Ten jsme hráli proti španělskému týmu CK Vallparadis. V tomto utkání jsme bohužel selhali střelecky. Herně jsme nezaostávali, ale střelecky se nám nedařilo. Neproměnili jsme ani dvě penalty na začátku utkání. Začali jsme prohrávat velkým rozdílem a špatně se to dotahovalo. Obzvláště nám nadělal starosti jeden jejich hráč, který nám dal polovinu jejich košů.

Takže celkově šestí v konkurenci dvanácti týmů. Chtěli jste ale určitě víc…
Chtěli jsme hrát o medaile, ale po prvním utkání jsme viděli, že nám ty zkušenosti chybí. Takže jsme si stanovili druhý cíl, alespoň páté místo. A to se nakonec bohužel taky nepodařilo. Příští rok už ale víme do čeho půjdeme…

Říkáte příští rok. Takže chcete letos obhájit český mistrovský titul?
Ano, letos chceme zase vyhrát extraligu a za rok s více zkušenostmi odjet na Euro cup a poprat se o medaile.

A co nesportovní zážitek. Přivezli jste si z Polska nějaký?
To bych asi zmínil cestu do Varšavy. Z finančních důvodů jsme tam jeli osobními automobily a jakmile jsme přejeli hranice, byli jsme v šoku. V Čechách se neustále nadává na kvalitu silnic a dálnic, ale v Polsku nebyla do Varšavy žádná dálnice a kvalita silnic byla šílená. Když jsme se vraceli a přejeli hranice, řekli jsme si, jak u nás máme hezké silnice…

Statistika
Kolín – Benfica 16:19
Body: Sládek 6, M. Kubíček 4, Břízová 2, Čermáková 2, Š. Kubíček 1, Königsmark 1
Kolín – Orel Ostu 14:16
Body: M. Kubíček 6, Martínek 6, Sládek 6, Motáková 3, Königsmark 1, Břízová 1, Čermáková 1
Kolín – Vallparadis 20:23
Body: Čermáková 6, M. Kubíček 4, Königsmark 2, Paďouková 2, Sládek 2, Motáková 1, Břízová 1, Martínek 1, Čejková 1