Kovo Praha B – Kolín 5:8

První body sezony vybojovali Kolínští před týdnem na Palmovce. Děkovat mohou výbornému nástupu do utkání. Tříbrankový rozdíl, který si totiž vypracovali během první části utkání, rozhodl.

Domácí se pak snažili dotahovat, ale největší šňůru gólů dali, až když prohrávali 2:6. Kolín si tedy vítězství bez problémů pohlídal.

„Zápas jsme začali dobře a rychle jsme se dostali do vedení 1:4. Jenže po vyloučení Matěje Shrbeného jsme museli točit v útoku pět hráčů, proto se rozhodil náš rytmus hry a domácí nás chvílemi tlačili. Naštěstí jsme zapomněli doma naši pověstnou střeleckou nemohoucnost a padalo to tam, čímž se vykompenzovalo to, že náš gólman zrovna neměl svůj den,“ řekl k utkání vedoucí Kolína Vítek Košnar.

Branky: Glaser 2, Marek 2, Homolka, Bášti, Miška, Skořepa. Třetiny: 1:4, 2:3, 2:1. Kolín: Křivánek - J. Shrbený, Glaser, Volavka, Bášti - Marek, Miška, Skořepa, Turek, Homolka, M. Shrbený.

Hostivař B - Kolín 6:7 sn

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděli Kolínští netradičně ve středu. Státní svátek, tudíž volný pracovní den, k tomu ale přímo vybízel.

Kolín se nad týmem, který byl před tímto zápasem s body na nule, dostal do vedení 1:3. Jenže nebyli by to hráči od Labe, když by nezačali faulovat, a tím si nezkomplikovali cestu za výhrou.

Nakonec na to doplatili v uvozovkách jen dvakrát, ale i tak se domácí dostali nečekaně do vedení. Pět minut před koncem na světelné tabulky svítil stav 6:4. Domácí tedy k první výhře sezony nebyli daleko.

Kolín se ale nakonec vzpamatoval, dvěma góly vyrovnal a vynutil si samostatné nájezdy. V nich byl lepší a bral dva body.

„Není veliký důvod k radosti, když si necháme dát šest gólu od týmu, který loňskou sezonu bojoval o udržení ve 2. NHbL. Měli jsme opět veliké problémy s disciplínou. Naše oslabení a dvě využité přesilovky domácích umožnily soupeři s námi gólově držet krok, i když byli do té doby ve hře pět na pět rozhodně horší. Po obratu domácích jsme trošku spadli na zem a podařilo se nám dotáhnout. Nájezdy jsou už jenom loterie. Vzhledem k průběhu utkání můžeme být rádi za 2 body i když jsme byli celkově lepší tým,“ konstatoval po zápase vedoucí Kolína Vít Košnar.

Branky: Bášti 3, Dedek 2, Volavka, rozhodující nájezd Marek. Třetiny: 0:1, 2:2, 4:3. Kolín: Křivánek - Milan, Bášti, Volavka, Glaser, J. Shrbený - Marek, Terč, Skořepa, Turek, Homolka, Teplý, Dedek, Miška, Červinka.

O víkendu má Kolín na programu dvě utkání. V sobotu 1. říjnaod 11.00 hostí v rámci dalšího kola II. NHbL pražské Spectrum.V neděli 2. říjnaod 8.00 v pohárovém utkání přivítá pražský Ekonom.