K prvnímu utkání se kolínští hokejbalisté postaví už v sobotu 10. září od 15.00 na domácím hřišti. Jak se cítí před ostrým startem sezony? O tom jsme si povídali s trenérem Petrem Skořepou.

Začíná další sezona? Jaké se do ni kladete cíle, zvlášť po té loňské, která moc zářivá nebyla…
Loňská sezóna určitě patří k těm méně vydařeným, vypadli jsme sice s pozdějším vítězem, ale celou sezónu jsme podávali nevyrovnané výkony. Letos je cílem play–off, jako každý rok, které budeme chtít začínat doma. Také bychom oproti loňsku chtěli mít daleko lepší bilanci ve vítězstvích v domácím prostředí, ve kterém se nám doma tolik nedařilo.

Jak vypadala vaše příprava?
V srpnu jsme byli na soustředění na kolách v Krkonoších a trénujeme už od července dvakrát týdně společně s béčkem. Odehráli jsme také dvě přípravná utkání, jedno v Praze s Hostivaří (0:7 prohra pozn.red.) a druhé doma s Chlumcem nad Cidlinou (4:3 výhra pozn.red.), které bylo maličko tvrdší, takže se nedohrálo. A taky jsme odehráli předkolo českého poháru. Postoupili jsme přes hostivařské béčko dál.

Co tým, doznal nějakých změn?
Změny v týmu jsou, vedoucím mužstva byl od letošní sezóny jmenován Vítězslav Košnar, trenérem Petr Skořepa. Máme taky řadu nových hráčů. Jsou to brankář Lukáš Křivánek a útočníci Stanislav Glaser, Stanislav Teplý a Radek Homolka. U týmu letos nebude působit dlouholetý kapitán Michael Kašpar. Vladimír Meloun, Jakub Smeták a Radek Novák se zapojí nejspíše až v jarní části soutěže a Michal Šupík odešel do Hostivaře. Stávající kádr budeme doplňovat hráči B-týmu, hokejisty, a když bude moct, pomůže nám i Radim Dedek z extraligové Vlašimi.

Jak jste navázali spolupráci s novými hráči, a jaké mají zkušenosti?
Noví hráči se jeví velice dobře, všichni mají s hokejbalem nebo hokejem již nějaké zkušenosti. Co je ale nejdůležitější, hokejbal pro ně je sportem číslo jedna, což je cesta, kterou chceme určitě jít. Samozřejmě si vážíme pomoci od hokejistů, ale výhledově bychom určitě chtěli mít v kádru více takovýchto hráčů.

První zápas hrajete doma proti Mostu. S jakou taktikou půjdete do tohoto utkání?
První zápas nové sezóny v domácím prostředí chceme samozřejmě vyhrát, rádi bychom zúročili kvalitní letní přípravu.

Další domácí utkání hrají kolínští hokejbalisté v sobotu 17. září od 15.00.

V Českém poháru jde Kolín dál
Už minulý týden odehráli kolínští hokejbalisté předkolo Českého poháru. Přes rezervu Hostivaře přešli do prvního kola.
Do utkání sice nastoupila poslepovaná sestava z hráčů áčka i béčka, ale prověrka před ligou to bylo, jak se ukázalo, dobrá.
„Hrál se poměrně rychlý hokejbal, soupeř hodně běhal a dělal problémy napadáním. Rozhodly tak přesilovky,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Vítězslav Košnar.
Kolín proměnil dvě, a to mu zajistilo vítězství 2:1. Kdy se Kolín představí v 1. kole Českého poháru, vás budeme informovat.
Branky: Homolka, Turek.
Kolín: Křivánek - Bášti, Volavka, Červinka, J. Shrbený, M. Shrbený - Terč, Glaser, Marek - Turek, Homolka, Teplý - M. Skořepa, Mikeš, Štěpánek.